Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Робота над зображенням на оригінальному сегменті Берлінського Муру розміром 3,60х1,20 м тривала 10 годин. Т (Фото: Фейсбук Amal Berlin Ukraine Амаль Берлін ·)
Графіті з Героєм України Олександром Мацієвським з’явилося в столиці Німеччини. Його створили біля Музею берлінського муру (Museum Haus am Checkpoint Charlie) на Фрідріхштрассе 43-45.
Як інформує УМ, про це 26 червня повідомило видання для українських переселенців у Німеччині «Amal Berlin Ukraine» у Фейсбуці.
Ініціаторкою акції стала директорка музею Олександра Гільдебрандт. За її словами, вона постійно міркує над питанням «Як привернути увагу німців до війни в Україні?».
«Одного разу я проходила повз цей шматок Муру і наче побачила на ньому постать Олександра Мацієвського. Тоді я зателефонувала до Сергія Фоменка з гурту "Мандри" і спитала про українських художників, які могли б втілити цю ідею. І він порадив свого сина, який мешкає в Лондоні», — розповіла Гільдебрандт.
Артист звуку та перформансу Тимофій Максименко обрав для ескіза графіті техніку трафарету. Реалізувати ідею йому допомогли інші українські художники, які зараз перебувають за кордоном. Надія Максименко в Іспанії підготувала зображення: вона використали фото Героя України з сумновідомого відео, але суттєво покращила його для друку. Трафарети виготовила поліграфія в Києві. Сам стінопис у Берліні Тимофію Максименку допомогла створювати українська вулична художниця Ptashka Somari. Робота над зображенням на оригінальному сегменті Берлінського муру розміром 3,60 х 1,20 м тривала десять годин.
Художники додали до графіті інформацію про Олександра Мацієвського п'ятьма мовами та QR-код із посилання на англомовну сторінку у Вікіпедії. За словами команди, в такий спосіб до його постаті та розуміння справжньої природи повномасштабного російського вторгнення в Україну можна привернути увагу не лише німців, а й представників інших країн світу.
Нагадаємо, 6 березня в соцмережах було поширено відео, на якому російські окупанти розстріляли беззбройного українського військового. Спочатку чоловік у формі ЗСУ дивиться в бік, де розташована камера, а голос за кадром каже: «Знімай його», маючи на увазі шеврон військового. На це полонений відповідає: «Слава Україні». Після цього його розстрілюють.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розіслав це відео міжнародним партнерам нашої держави та колегам-омбудсманам.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба звернувся до прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана із закликом негайно розпочати розслідування МКС цього жахливого військового злочину.
Олександра Мацієвського розстріляли 30 грудня 2022 року. Його тіло повернули додому в лютому 2023 року, встановило СБУ.
Президент Володимир Зеленський присвоїв Олександру Мацієвському звання Героя України. Він пообіцяв, що його убивць знайдуть.
Як повідомляла УМ, Олександр Мацієвський удостоєний звання Героя України посмертно.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>