Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Кадр з фільму переможця про Маріуполь. (Фото: Sheffield DocFest / Instagram)
Нагороди на фестивалі Sheffield DocFest 2023 у Великій Британії здобули два документальні фільми про війну в Україні – "Звідки куди" Мачека Хамела та "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова.
Як інформує УМ, про це повідомили на сайті Sheffield DocFest.
Оголошення переможців Sheffield DocFest 2023 відбулося у неділю, 18 червня.
Стрічка "Звідки куди" (In the Rearview) отримала головну нагороду Міжнародного конкурсу.
"Створений з інтимністю та делікатною повагою, ми, члени журі, були приголомшені блискучою простотою цього фільму, який робить нас попутниками у всесвітній одіссеї виживання та втечі", – пояснили свій вибір члени журі.
"Нам бракує слів, нас переповнює радість. Кожен фестивальний відбір, кожна нагорода та міжнародне визнання – це ще одна можливість продовжувати підвищувати обізнаність про війну, яка все ще триває. Слава Україні!", – відреагували на перемогу автори стрічки.
Польсько-українсько-французький фільм "Звідки куди" був знятий режисером Мачеком Хамелою, який з перших днів російського вторгнення займався евакуацією українців. Основою стрічки стали розповіді врятованих ним людей.
Прем'єра фільму "Звідки куди" відбулася у травні цього року на Каннському кінофестивалі.
Також на Sheffield DocFest 2023 відзначили фільм "20 днів у Маріуполі" (20 Days in Mariupol) – він отримав спеціальну відзнаку Тіма Гетерінгтона (Тім Гетерінгтон – британсько-американський фотожурналіст, який загинув при висвітленні бойових дій у Лівії в 2011 році).
"Переможець премії Тіма Гетерінгтона 2023 року – фільм, який найбільше втілює дух і спадщину журналіста, на честь якого її назвали, є твором дивовижної мужності та моральної ясності, надає зворушливий контекст знайомим зображенням", – зазначило журі.
Фільм "20 днів у Маріуполі" розповідає про напад росіян на місто 24 лютого 2022 року та через камеру військового кореспондента Мстислава Чернова показує свідчення про 20 днів майбутніх подій: бомбардування будинків та пологового будинку, життя людей в блокадному місті тощо.
У січні цього року фільм Чернова показали в конкурсній програмі світового документального кіно одного з найбільших фестивалів незалежного кіно Sundance. Там стрічку відзначили призом глядацьких симпатій.
Днями документальний фільм про Маріуполь здобув дві нагороди фестивалю документального кіно про права людину Docudays: Головний приз у конкурсі DOCU/УКРАЇНА та Приз глядацьких симпатій.
Як повідомляла УМ, фільм Володимира Тихого «День українського добровольця» отримав спецвідзнаку на Sheffield Doc/Fest.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
У місті Парк-Сіті американського штату Юта в день відкриття кінофестивалю Sundance 23 січня відбудеться світова прем’єра другого повнометражного фільму українського режисера Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки». >>
До основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю вперше за 25 років відібрали стрічку української режисерки: цьогоріч - це фільм Катерини Горностай "Стрічка часу". >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>