На Великдень Епіфаній проведе службу в Києво-Печерській лаврі

16:39, 09.04.2023
На Великдень Епіфаній проведе службу в Києво-Печерській лаврі

Епіфаній окропив гілля верби та присутніх у Лаврі освяченою водою. (Фото ПЦУ)

Службу на Великдень в Успенському соборі в Києво-Печерській лаврі буде проводити Митрополит Православної церкви України Епіфаній.

 

Як інформує УМ, про це Епіфаній повідомив у коментарі Суспільному.

 

Митрополит зазначив, що про час служби повідомлять додатково, оскільки на Великдень у столиці не скасовуватимуть комендантську годину.

 

«Це спричиняє трішки труднощів, бо в цей час люди не мають права пересуватися. Молитва буде в Лаврі в Успенському соборі, але, скоріше за все, після комендантської години вранці"», - сказав, зокрема, Епіфаній.

 

 

Також Епіфаній прокоментував ситуацію з УПЦ МП, які не бажають покидати Лавру, незважаючи на розірвані договори 29 березня.

 

"Ми не за те, аби виселяли монахів з Києво-Печерської лаври. Ми за те, щоб дух "руського мира" тут не панував. Щоб Лавра була українською, щоб в ній завжди линула молитва українською мовою за нашу Україну", — сказав він.

 

На його думку, українізація Лаври – неминучий процес. У Верхній лаврі вже постійно звершується богослужіння ПЦУ, а з часом будуть "мирно та спокійно" молитися і в Нижній лаврі.

 

Разом з тим, як повідомляє сайт УПЦ МП, митрополит Онуфрій "очолив всенічне бдіння" у Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі, а в неділю провів святкове богослужіння на площі у Лаврі. Минулої неділі він також служив у Лаврі, незважаючи на рішення суду про те, що УПЦ МП має залишити приміщення Києво-Печерської лаври.

 

Нагадаємо, що Київська влада вирішила не скасовувати комендантську годину на Великдень, 16 квітня. Вона триватиме, як завжди, з 00.00 до 05.00.

 

Як повідомляла УМ, Вербна неділя: ПЦУ вперше провела службу в Трапезному храмі Лаври.