Чому «Сокіл» і «Креонт» мало звучать? До 200-річчя від дня смерті зачинателя української опери Дмитра Бортнянського
У жовтні цього року виповнюється 200 років від дня смерті Дмитра Степановича Бортнянського (1751—1825). >>
Робота Боттічеллі "Оплакування мертвого Христа" виконана переважно темперою. (Фото з відкритих джерел)
Експерти ідентифікували секретну складову на картинах відомих художників епохи Відродження - Леонардо да Вінчі, Сандро Боттічеллі та Рембрандта.
Зокрема, знавці проаналізували роботи знаменитих художників і помітили на них залишки не художнього інгредієнта, який автори використовували для створення своїх шедеврів.
Як інформує Україна молода, про це йдеться у дослідженні, оприлюдненому Nature Communications.
Здивовані дослідники виявили на полотнах… сліди яєчного жовтка і припустили, що художники поєднували цей продукт з масляною фарбою, щоб змінити її властивості і відтворити нові "ефекти" на полотні.
Так, в ході експериментів дослідники змішали яєчний жовток, дистильовану воду, лляну олію та пігмент для міксування свинцевого білого та ультрамаринового синього кольорів:
«Наші результати показують, що навіть з дуже невеликою кількістю яєчного жовтка можна досягти дивовижної зміни властивостей олійної фарби, демонструючи, наскільки це могло бути корисним для художників», – сказав автор дослідження з німецького Інституту Технологічного інституту Карлсруе Офелі Ранке.
Відстежити різницю між картинами, де є яєчний жовток і де його немає, можна на прикладі роботи да Вінчі "Мадонна з гвоздикою". На обличчі Діви Марії можна простежити зморшки, яких можна було б уникнути при додаванні до олійної фарби яєчного жовтка.
Причиною появи зморшок може бути нестача пігментів у фарбі, яку да Вінчі використовував при створенні шедевра.
"Це досить дивно, тому що у вашій фарбі така ж кількість пігменту, але наявність яєчного жовтка змінює все", – відмітив Ранке.
Учені також звернули увагу на роботу Боттічеллі під назвою "Оплакування мертвого Христа", яка виконана переважно темперою. На фоні малюнка художник використав олійну фарбу, у складі якої присутні білки.
Як повідомляла «УМ», малюнок «Голова ведмедя» авторства Леонардо да Вінчі було продано на аукціоні, який влаштував будинок Christie's за рекордну суму.
У жовтні цього року виповнюється 200 років від дня смерті Дмитра Степановича Бортнянського (1751—1825). >>
У Національному художньому музеї України в Києві показують роботи Івана Падалки, Давида Бурлюка, Віктора Пальмова, Оксани Павленко та інших художників, чиї роботи опинилися у 1937—1939 роках у так званому Спецфонді — спеціально створеному засекреченому зібранні картин українських митців >>
Український композитор та опермейстер Ігор Поклад пішов з життя у віці 83 років. >>
Роман «Релігія» (Х.: Фоліо, 2023) — шоста антиутопія Сергія Постоловського. >>
Танцюристки з Черкас нещодавно зайняли весь п’єдестал на світовому чемпіонаті World of Dance Prague, який проходив у Чехії. >>
У Колонній залі Національної філармонії України в Києві в рамках проєкту «Філармонія нескорених» відбулася прем’єра нового мистецького дійства — перформативної психодрами про нас сьогоднішніх «Людина.com.ua». >>