Майбутнє варто втілювати вже: які стрічки покажуть на 20-му фестивалі Docudays UA
Із 2 по 8 червня проходитиме ювілейний — двадцятий — фестиваль документального кіно Docudays UA. >>
На фото Казимир Малевич, якого Амстердамський Стеделек-музей визнав українським художником
Амстердамський Стеделек-музей визнав Казимира Малевича українським художником, якого раніше вважали російським митцем.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє видання The Art Newspaper.
За словами речника музею, тепер у Стеделеку говоритимуть про Малевича, як про художника, який народився в Україні у родині польського походження. Ці дані вже змінили в текстах на стінах і на сторінках вебсайту. Також їх включать у майбутні комунікації, додав він.
Зауважимо, що у Стеделек-музеї зібрана найбільша колекція робіт художника поза межами колишнього СРСР. У 1958 році її придбали у спадкоємців відомого архітектора Гуго Гарінга, якому вдалось вивезти полотна з Німеччини, де їх хотіли знищити як “дегенеративне мистецтво”.
Стеделек-музей — художній музей у столиці Нідерландів, заснований у 1895 році. Там зберігаються твори світового мистецтва усіх стилів та напрямів.
Як повідомляла УМ, Музей Метрополітен у Нью-Йорку перейменував картини французького імпресіоніста Едгара Дега «Російські танцівниці» на «Танцівниці в українському вбранні»
Також Всесвітньо відомий музей мистецтва Метрополітен визнав Архипа Куїнджі українським художником, таким чином відновлюючи історичну справедливість стосовно України.
А також українцями визнано Іллю Рєпіна та Івана Айвазовського.
Із 2 по 8 червня проходитиме ювілейний — двадцятий — фестиваль документального кіно Docudays UA. >>
Нещодавно харківський поет Борис Гриньов презентував свою поетичну книжку «Чорно-біла війна». >>
Ядерний шантаж світу — винахід не Путіна, а Хрущова. >>
Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України повідомив, що першим відмовився від ступеня кандидата наук. Механізм добровільної відмови від наукового ступеня було затверджено урядом 19 травня. >>
Більше двадцяти квіткових інсталяцій у різних куточках столиці, які розповідають про героїв, українську унікальність та ідентичність створили працівники «Київзеленбуду». >>
Завершилося голосування, що проходило у застосунку «Київ Цифровий» щодо того, чиї бюсти хочуть бачити українці замість російських діячів культури на станції метро «Університет». >>