Майбутнє варто втілювати вже: які стрічки покажуть на 20-му фестивалі Docudays UA
Із 2 по 8 червня проходитиме ювілейний — двадцятий — фестиваль документального кіно Docudays UA. >>
Щоб не викликати підозри, зловмисник у поштовому відділення «оцінив» ікону у 1400 грн
Старовинну ікону «Богоматері Тихвинської», знаменитого борисівського іконописного промислу, намагались вивезти з України до США.
Відправник з українського міста Покров у міжнародному поштовому відправленні задекларував святиню кінця ХІХ-початку ХХ століття як «фурнітуру» і «оцінив» у 1400 грн.
Київські митники викрили спробу незаконного пересилання яке прямувало до США.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Київська митниця у Фейсбуці.
Експерти з Національного художнього музею України визначили, що виявлена митниками ікона має культурну та історичну цінність.
«Це «Богоматір Тихвинська». виготовлена майстрами крупного борисівського іконописного промислу Слобожанщини, який нині вважається історико-культурним явищем. Подібне зображення Богородиці було своєрідною візитівкою української Борисівки (тепер Брянська область РФ)»,– пояснюють у Київській митниці.
Предмети, які становлять національне, історичне або культурне надбання українського народу заборонені до пересилання у міжнародних поштових відправленнях.
Митники склали протокол про порушення митних правил, а ікону – вилучили.
Нагадаємо, раніше з України намагалися незаконно вивезти 10 старовинних ікон за підробними документами.
Як повідомляла УМ, під час проходження митного контролю митники «не побачили» та випустили за кордон дружину Котвіцького з повними валізами доларів та євро.
Наразі працівники СБУ розслідують факти незаконного вивезення через державний кордон великого обсягу готівкових коштів — 28 млн доларів США та 1,3 млн євро.
Із 2 по 8 червня проходитиме ювілейний — двадцятий — фестиваль документального кіно Docudays UA. >>
Нещодавно харківський поет Борис Гриньов презентував свою поетичну книжку «Чорно-біла війна». >>
Ядерний шантаж світу — винахід не Путіна, а Хрущова. >>
Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України повідомив, що першим відмовився від ступеня кандидата наук. Механізм добровільної відмови від наукового ступеня було затверджено урядом 19 травня. >>
Більше двадцяти квіткових інсталяцій у різних куточках столиці, які розповідають про героїв, українську унікальність та ідентичність створили працівники «Київзеленбуду». >>
Завершилося голосування, що проходило у застосунку «Київ Цифровий» щодо того, чиї бюсти хочуть бачити українці замість російських діячів культури на станції метро «Університет». >>