У Києві відкрилась неординарна виставка – експонати продадуть з аукціону

10:27, 12.02.2023
У Києві відкрилась неординарна виставка – експонати продадуть з аукціону

Усі експонати тут приурочені боротьбі за нашу ідентичність, нашу культуру, наше майбутнє. (Фото з відкритих джерел)

Вражаюча мистецька виставка відкрилась в Києві: її експонати – гільзи, буржуйки, ящики від снарядів, двигуни від ракет і багато інших воєнних артефактів, розписані 15 різними видами розпису: петриківським, київським, полтавським, яворівським, семчаківським, кримсько-татарським та іншими.

 

Про це повідомляє УМ.

 

Серед експонатів – тубус ПЗРК “Ігла”, з якої збили смертоносну крилату ракету ворога 29 грудня з даху київського будинку, гільзи з-під українського снаряду незламних оборонців Бахмуту, ракета “Ураган”, яка летіла нищити мешканців Святогірська.

 

Кожна артилерійська гільза закарбувала свою трагедію війни, які переживають міста Бахмут, Маріуполь, Харків, Херсон, Суми, Лисичанськ.

 

Бійці збирали їх для художників по всьому фронту. Окрім розмальованих речей з війни, виставка дивує кількома десятками унікальних патріотичних арт-плакатів з елементами декоративних розписів.

 

Усі експонати тут приурочені боротьбі за нашу ідентичність, нашу культуру, наше майбутнє.

 

Від початку повномасштабного вторгнення війна змінила не лише людей, вона змінила й українську творчість. Вона стала такою, якою її втілили у життя 28 майстрів цієї виставки.

 

Окремою родзинкою є ляльки–мотанки. Кожна зі своєю особистою історією про пережите. Як зазначають організатори виставки – усі роботи згодом підуть на аукціон.

 

Лише одна лялька мотанка, яка вже стала оберегом експозиції – не продаватиметься. Це лялька – волонтерка. Вона уособлює мету експозиції. Адже усі зібрані кошти підуть на потреби ЗСУ та для сімей загиблих героїв.

 

Виставка працюватиме до 25 лютого у Мистецькій галереї бібліотеки ім. Миколи Руденка.

              

Організовували виставку Київська міська військова адміністрація та Дарницька РДА.

 

Як повідомляла УМ, Мистецький вернісаж спротиву ординцям: важливе про виставки художників у Львові.