Опера рашизму: партитура Достоєвского, аранжування Пєлєвіна, лібрето Ільїна, диригент Сурков
Отже, ланцюжок вибудувався: хто такий Путін з точки зору літературних ідей. >>
Вся Києво-Печерська Лавра є державною власністю. (Фото: pomisna.info)
Міністр культури Олександр Ткаченко уточнив юридичні нюанси щодо реєстрації монастиря - Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра – у складі ПЦУ.
За його словами, Лавра, яку зареєстрували в якості монастиря ПЦУ, не була в користуванні УПЦ МП.
Як інформує Україна молода, про це Олексанлр Ткаченко розповів в ефірі телемарафону та повідомив у соцмережах.
«Наразі мова не йде про передачу Києво-Печерської Лаври, мова йде про реєстрацію юридичної особи в тому самому монастирі, церкві, яка і досі перебуває в користуванні ПЦУ. Вона знаходиться на території верхньої лаври. Змінюється просто назва і уточнюється адреса.
Просто так співпало, оскільки реєстрація відбувалася впродовж певного періоду часу, що ця інформація з’явилася сьогодні, зареєстровано в держреєстрі», - пояснив міністр культури.
І додав, що ці процеси "не мають жодного відношення до ситуації, яка зараз відбувається в Києво-Печерській Лаврі".
«Вся Києво-Печерська Лавра є державною власністю. Як верхня, це заповідник, де розташовані музеї, і нижня лавра, яка передана в оренду за часів Януковича безстроково УПЦ (МП – ред.). На території верхньої лаври знаходиться ще один монастир, назва якого була змінена і сьогодні була зареєстрована. Нічого з точки зору пересування ченців не змінюється», - сказав пан Ткаченко.
Водночас він зазначив, що, згідно рішення РНБО, уряд має два місяці, щоб "дослідити, яким чином використовується державне майно в нижній лаврі самим УПЦ".
"І впродовж цих двох місяців ми й будемо приймати ті чи інші рішення", - додав міністр.
Як повідомляла «УМ», 2 грудня Православна церква України повідомила, що Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру зареєстровано в якості монастиря у складі ПЦУ.
Напередодні Рада національної безпеки та оборони доручила Кабміну запропонувати Верховній Раді заборонити діяльність Української православної церкви Московського патріархату в Україні, а також ініціювала перевірку законності перебування УПЦ МП в Києво-Печерській Лаврі.
Отже, ланцюжок вибудувався: хто такий Путін з точки зору літературних ідей. >>
Театр на Подолі вніс зміни до п'єси "Хазяїн" Івана Карпенка-Карого, змінивши прізвище персонажа "Зеленський" на "Залуський". У новій інтерпретації, яку представив режисер Уривський, дії п'єси перенесені у сучасність. >>
Концерт пам’яті маестро Алліна Власенка, який відбудеться у Києві 29 листопада у Національній філармонії, – ініціювали його учні, нині знані українські диригенти. >>
Львівський музикант Богдан Луц став лавреатом першої премії на престижному Long-Thibaud International Violin Competition 2023. Цей міжнародний конкурс, який вже 80 років проводиться у Парижі, визнає найвидатніших академічних піаністів і скрипалів. >>
25 листопада день пам'яті Миколи Івасюка (1865-1937) видатного українського художника, буковинського генія, який став жертвою сталінського терору. >>
У Києві перейменували ще 10 бібліотек, назви яких пов’язані з російською федерацією та радянською ідеологією. >>