В Маріуполі рашисти знищили унікальну бібліотеку Петра Могили

15:27, 26.06.2022
В Маріуполі рашисти знищили унікальну бібліотеку Петра Могили

бібліотека Петра Могили до нашестя рашистів у Маріуполь. (Фото: Телеграм Андрющенко Time)

В окупованому Маріуполі новітні російські варвари спалили всі книги з бібліотеки храму Православної церкви України Петра Могили. Колекція містила декілька унікальних примірників україномовних видань.

 

Як інформує УМ, про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко у Телеграм.

 

«У храмі Петра Могили за наводкою та сприянням попів РПЦ була вилучена та спалена на подвір'ї вся велика бібліотека, зібрана волонтерами та благодійниками», - із розпачем написав радник міського голови Маріуполя.

 

Деякі примірники українських видань з бібліотеки були єдиними в Україні. Вони втрачені назавжди.

 

Храм Петра Могили побудований за підтримки містян: понад 500 доброчинців із Маріуполя, всієї України і навіть з-за кордону пожертвували на роботи близько 300 тисяч грн.

 

Будівля внесена в Книгу рекордів Гіннеса України що містить найбільший петриківський розпис.

 

Після окупації Маріуполя росіяни вирішують питання щодо знесення українського храму або переформатування його "за канонами РПЦ". До того як спалити бібліотеку, росіяни під супроводом охорони привезли в місто делегацію Московської патріархії. Російські церковники дали колаборантам вказівку відновити роботу храмів і молитися за російських військових.

 

Як повідомляла УМ, в західному напрямку через Маріуполь четвертий день поспіль рухаються колони ворожої військової техніки. Вмісті залишається лише обмежений корпус російських військових для охорони об’єктів.