Нову композицію «Метро», присвячену дітям війни презентував гурт «Жадан і Собаки». На написання пісні автора надихнули діти, які ховалися у підземці під час обстрілів міста росіянами.
За словами фронтмена гурту, написати пісню про війну музиканти намагалися ще у березні, однак «виходило мажорно, патріотично й не надто глибоко».
Згодом Жадан зустрів тих, хто надихнув його на створення "Метро".
«Реальність виявилася сильнішою за наші про неї уявлення та можливості її проговорити. А потім я познайомився в Харківському метрополітені з двома пацанами. Вони допомагали дорослим, слідкували за порядком і організовували "малих", бо самі були теж уже ніби як і дорослими. Ось після того й написалася ця пісня»,– пригадує фронтмен гурту.
Композицію «Метро» колектив презентував 24 травня – у день, коли виповнилося рівно три місяці від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Музикант згадує, що протягом трьох місяців повномасштабної війни йому часто доводилося зустрічатися з харківськими дітьми: когось з них евакуювали з міста, для деяких з них "Жадан і Собаки" співали у підземці або привозили їжу.
«Вони були різні – мовчазні й налякані, веселі й впевнені в собі, хтось був на дитячому куражі, хтось був у постійному стресі. Але вони далі лишились нашими, харківськими дітьми»,– розповідає Жадан.
Музикант зауважив, що "Метро" – пісня невесела, але сповнена любові до дітей і Харкова.
«Дуже хочеться, щоби вони лишалися жити в цьому дивному прекрасному місті (чи поверталися до нього, якщо їх вивезли старші). Дуже хочеться, щоби вони це місто любили. Щоби вони не мовчали. Щоби в них був харківський кураж і не було страху перед цим світом, який для них залишили дорослі»,– наголошує музикант.
Публікуємо рядки приспіву пісні "Метро" гурту "Жадан і Собаки":
Цей метрополітен, який тобі надію дає.
Десь глибоко на станції б'ється серце твоє.
Злі і веселі діти харківські в підвалі,
Діти, що живуть у глибинах метрополітену.
Світ, який усе це бачив, посивів і постарів,
Але любов – це робота, й нам робити цю роботу щоденно.
Нагадаємо, Сергія Жадана висунули на Нобелівську премію з літератури.
Також музиканти представили кліп на пісню, знятий у місті Шаргород Вінницької області, адже саме там війна зібрала частину KOZAK SYSTEM та знімальну групу на чолі з Вікторією Квіткою, яка працювала над двома попередніми відео гурту.
Яблучний шедевр створила команда школярів 11 класу Новопетрівський ліцей Великомихайлівської селищної ради Одеської області , члени Молодіжної ініціативи "Руки молоді" разом із класним керівником Лілією Березовською. >>
«Ой зійшла зоря вечеровая, над Почаївом стала», Козацька колискова, Кант про Святого Георгія, музичні оповіді про Довбуша, Марусю Богуславку, смерть Петлюри і навіть про московського дурня — це лише кілька з понад 90 пісень про українське минуле >>