Фільми восьмого «Київського тижня критики» — про країну, яка не здається
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
Іван Леньо на прохання захисників України підписує "квитки" для ворога на благодійний концерт. (facebook.com/ivan.lenyo)
Із великих концертних залів і стадіонів популярне музичне мистецтво перемістилося в бомбосховища, на станції метро та в інші безпечніші місця.
Святослав Вакарчук, Злата Огнєвич, «Без обмежень», Макс Барських та інші гурти і виконавці вже неодноразово давали безкоштовні концерти в укриттях та просто неба.
Хтось із «зірок» їздить із благодійними виступами збираючи кошти для ЗСУ. Саме з такою метою дасть у суботу, 14 травня, концерт у Львові відомий гурт Кozak System.
Це перший повноцінний концерт гурту з початку бойових дій (якщо не рахувати участь лідера «козаків» Івана Леньо в благочинному концерті «Океану Ельзи» на Великдень – він виконав партію акордеона до нової пісні Святослава Вакарчука «Місто Марії»).
Власне, плани гурту на цей рік були величезні. Адже Кozak System виповнюється 10 років. З цієї нагоди 18 травня в Палаці спорту в Києві запланували грандіозний концерт, де музиканти мали презентувати новий альбом «Земля. Вітер. Вогонь».
Через війну альбом так і не побачив світ (шанувальники почули лише окремі пісні з нього). А на фейсбук-сторінці гурту вже повідомили, що ювілейний концерт однозначно перенесуть на іншу дату, проте квитки, куплені раніше, будуть дійсними.
Нагадаємо, «козакам» нині не до концертів не тільки з огляду на міркування безпеки. Лідер гурту Іван Леньо з перших днів російського вторгнення записався до тероборони Києва та несе службу спільно з поліцією. Тож бурхливу творчість і святкування ювілею відкладено до кращих часів.
Водночас музикант постійно наголошує, як важливо тримати «культурний фронт», особливо зараз, в умовах війни.
«Ми вже відчули, як важливо окупантам знищити стратегічні об‘єкти інфраструктури. По них ворог гатить з іскандерів, калібрів і точок У. Так от, до важливих, а насправді надважливих стратегічних об‘єктів належить культура і мова, - зазначає іван Леньо в своєму дописі на фейсбуці. - По ній окупанти завдавали удари ще задовго до війни. І продовжують завдавати. Український культурний простір окуповано давно. Закладена величезна кількість мін, у вигляді російських серіалів, музики та іншого «культурного» лайна. Прийшов час розміновувати».
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
У Києві є (був) кінотеатр, якому в цьому році виповнилося 113 років. >>
В Україні 29 жовтня - день пам'яті Павла Глазового, улюбленого багатьма поколіннями відомого українського поета-гумориста і сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004). >>
«Ой зійшла зоря вечеровая, над Почаївом стала», Козацька колискова, Кант про Святого Георгія, музичні оповіді про Довбуша, Марусю Богуславку, смерть Петлюри і навіть про московського дурня — це лише кілька з понад 90 пісень про українське минуле >>