Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Олена Зеленська і Еміне Ердоган. (Фото Офісу президента)
Перша леді України Олена Зеленська та перша леді Туреччини Еміне Ердоган презентували турецькомовний аудіогід у Національному заповіднику «Софія Київська» в Києві у четвер, 3 лютого.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Офіс президента України.
Перша леді Туреччини прибула в Україну в межах візиту Президента Турецької Республіки Реджепа Таїпа Ердогана 3 лютого. У цей день відзначається 30-та річниця встановлення дипломатичних відносин між країнами. Відповідний протокол був підписаний у 1992 році.
«Але ми знаємо, що відносини між нашими країнами почалися не 30 років тому, а мають багатовікову історію», – відзначила Зеленська.
Вона також подякувала пані Еміне Ердоган за підтримку своїх ініціатив, зокрема Саміту перших леді та джентльменів, який відбувся 23 серпня 2021 року в Києві.
«Не маючи реальної політичної влади, подружжя світових лідерів натомість володіють інструментарієм «м’якої сили»», – переконана дружина Президента України.
Під час нинішнього візиту перші леді взяли участь у презентації аудіогіда турецькою мовою для Національного заповідника «Софія Київська». Його як пілотний проект створили Державне агентство розвитку туризму України й Турецька агенція зі співробітництва та координації (TIKA).
Перші леді зазначили, що це зустрічний крок, адже в межах ініціативи Олени Зеленської в усьому світі запущено вже понад 30 аудіогідів українською мовою, найбільше з них – у пам’ятках і музеях Туреччини.
«За підсумками минулого року Туреччина стала однією з країн, яку найбільше відвідували українці. Ми хочемо, щоб Україна так само ставала ближчою для турецьких туристів. Щоб промовляла до них знайомими словами. Бо шлях назустріч має бути двобічним», – зазначила під час виступу Зеленська.
І додала: «Тому я дуже рада, що відтепер, коли до нас приїжджатимуть гості з Туреччини, Софія Київська заговорить до них їхньою рідною мовою».
Перша леді завершила виступ на презентації запрошенням турецькою: «Kyiv Ayasofya Katedraline hoş geldiniz!», що означає «Ласкаво просимо до Софії Київської!»
Заплановано, що найближчим часом у культурних осередках країни з’являться ще 30 турецькомовних аудіогідів. Це відбудеться в межах реалізації меморандуму про співпрацю, підписаного в серпні 2021 року.
Він об'єднує трьох ключових учасників – Міністерство культури та інформаційної політики, Державне агентство розвитку туризму, MEGOGO, а також дедалі більше міжнародних партнерів.
Крім того, дружини президентів України й Туреччини обговорили наступні кроки у культурній дипломатії між країнами. Зокрема, переклад турецькою праці українського професора-сходознавця Григорія Халимоненка «Тюркська лексична скиба українського словника». Це тлумачний словник слів тюркського походження в українській мові. Надрукувати книгу планує Асоціація турецької мови.
Перша леді Туреччини Еміне Ердоган відзначила важливість цього проекту, адже «в українській мові понад три тисячі слів тюркського походження».
Очікується, що це стане початком ширшого проекту – взаємних перекладів книжок українських і турецьких письменників у обох країнах.
Як повідомляла «УМ», президенти і урядовці України і Туреччини підписали у Маріїнському палаці в Києві історичну угоду про вільну торгівлю, а також низку іних угод і меморандумів.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>