100-літній ювілей: «Українське радіо» відзначає річницю з дня першого виходу в ефір
«Українське радіо» 16 листопада святкує 100 років мовлення і День працівників радіо, телебачення та зв'язку України. >>
Фільм «Клондайк» отримав державне фінансування від Держкіно та знімався у копродукції з Туреччиною. (facebook.com/sundance)
Українські фільми про війну на Донбасі – «Клондайк» і «Будинок зі скалок» отримали дві нагороди національного американського кінофестивалю незалежного кіно Sundance в суботу.
Як інформує Україна молода, про це повідомив режисер-документаліст Азад Сафаров у соцмережах.
Зокрема, фільм «Клондайк» (режисер Марина Ер Горбач) отримав нагороду за найкращу режисуру в категорії Світове ігрове кіно.
За сюжетом кінострічки, головні герої опиняються в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 17 липня 2014 року. Удвох Анатолій та його вагітна дружина Ірина змушені виживати у реаліях війни, коли їхнє село захоплюють проросійські бойовики.
Нагадаємо, що «Клондайк» отримав державне фінансування від Держкіно та знімався у копродукції з Туреччиною.
Тоді як фільм «Будинок зі скалок» (режисер Сімон Леренг Вільмонт) отримав нагороду за найкращу режисуру у категорії Світове документальне кіно.
У ньому розповідається про дитячий будинок та соціальних працівників на прифронтовій Донеччині. Хроніка життя у небезпечній зоні таким чином висвітлює проблему згубних впливів війни.
Це фільм про те, як кілька виховательок в притулку поруч з війною піклуються про життя дітей зі складних родин.
«Найголовніше, майже в кожній рецензії на фільм згадується військова агресія Росії проти України. Для України це дуже важливо, щоб у світі чим більше про це говорили і знали», – підкреслив другий режисер та лінійний продюсер картини Азад Сафаров.
Зауважимо, що фестиваль Sundance щороку проводять у штаті Юта (США), однак через пандемію кінофестиваль проходив в онлайн-форматі з 20 до 30 січня.
«Українське радіо» 16 листопада святкує 100 років мовлення і День працівників радіо, телебачення та зв'язку України. >>
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) – потрапили селища Урич і Ворохта, що розташовані у Львівській та Івано-Франківській областях. >>
Український художник та педагог доби Розстріляного відродження, учень Опанаса Сластіона та Михайла Бойчука, професор живопису Київського художнього інституту Іван Падалка народився 15 листопада далекого 1894 року. >>
Сьогодні, 13 листопада, 135 років від дня народження Остапа Вишні (справжн. – Губенко Павло Михайлович), українського письменника-сатирика і гумориста. Автор збірок «Діли небесні», «Вишневі усмішки», «Кому веселе, а кому й сумне». >>
У кінокоманді, яка працювала над фільмом “Довбуш” - п'ятеро членів творчої групи загинули, щесемеро – зникли безвісти на фронті. >>
Відмовитися від показів фільму "Глухі коханці" російського режисера Бориса Гуца закликало кінофестиваль Tallinn Black Nights Film Festival (PÖFF) Державне агентство з питань кіно. >>