Фільми восьмого «Київського тижня критики» — про країну, яка не здається
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
Вночі із Софіївського собору вітром знесло триметровий хрест (Скріншот відео)
У Києві з одного з куполів Софіївського собору здуло триметровий хрест через сильні пориви вітру. Інцидент трапився вночі, тому, на щастя, ніхто не постраждав.
Як інформує Україна молода про це йдеться в сюжеті ТСН.
Зазначається, хрести на Софії, що нині вінчають її куполи, були замінені до Олімпіади-80, їм лише 40 років. Їх збиралися реставрувати влітку, але не встигли.
За словами заступника генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» Вадима Кириленка, якщо дотримуватися технології, то вони можуть стояти вічно. Але радянські реставратори, чи поспішали, чи припустилися помилки: основу хрестів, чорний метал, огорнули міддю.
«Є закони фізики, є правила хімії, вони непорушні... Ці метали між собою спрацювали та один одного з'їли», — розповів фахівець.
У "Софії Київській" також розповіли, що взимку переглядають прогноз погоди та закріплюють все, що можна закріпити. З хрестами, щоправда, це неможливо.
Нині їх позапланово обстежують. У разі потреби, хрести, що можуть становити небезпеку для відвідувачів та працівників музею, знімуть та чекатимуть літа, коли можна буде розпочати реставрацію.
Відсутність хреста на одному з куполів Софії журналісти помітили ще до демонтажу ялинки.
Як повідомляла УМ, у селі Григорівка Обухівського району сталося загоряння купола церкви Успіння Пресвятої Богородиці.
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
У Києві є (був) кінотеатр, якому в цьому році виповнилося 113 років. >>
В Україні 29 жовтня - день пам'яті Павла Глазового, улюбленого багатьма поколіннями відомого українського поета-гумориста і сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004). >>
«Ой зійшла зоря вечеровая, над Почаївом стала», Козацька колискова, Кант про Святого Георгія, музичні оповіді про Довбуша, Марусю Богуславку, смерть Петлюри і навіть про московського дурня — це лише кілька з понад 90 пісень про українське минуле >>