У Києві звучатиме скрипка Гварнері 1674 року

15:51, 15.10.2021
У Києві звучатиме скрипка Гварнері 1674 року

Спільний концерт першої скрипки Берлінської філармонії Дайшина Кашимото і New Era Orchestra відбудеться в Києві. (Фото надано прес-службою New Era Orchestra)

Один з провідних скрипалів світової класичної сцени Дайшин Кашимото (Японія-Німеччина), - який вступатиме у  концерті у Києві 20 жовтня -  почав грати на скрипці у три роки. Мавши неповних сім літ, став одним з найбільш юних учнів в історії Джульярдської школи в Нью-Йорку.

 

Здібний музикант із 1990 року навчався у Німеччині в легендарного Захара Брона.  Закінчив фрайбурзьку Вищу школу музики під проводом Райнера Куссмауля.

 

Із 2009 року є першим концертмейстером і солістом Берлінської філармонії. Музикант співпрацює з найвідомішими диригентами сучасності, зокрема як соліст виступав під орудою Саймона Реттла та Андриса Нельсонса.  Грає на скрипці Гварнері 1674 року.

 

 

Спільний концерт першої скрипки Берлінської філармонії Дайшина Кашимото і New Era Orchestra в Києві відбудеться у Колонній залі імені Миколи Лисенка Національної філармонії України.

 

«New Era Orchestra— це символ нової молодої України та ознака славетного майбутнього й величезного потенціалу  всієї країни», - так характеризував оркестр Гійом Шойрер, екс-посол Швейцарії в Україні.

 

Візит зіркового скрипаля в Україну є ініціативою арт-директора й диригента  оркестру Тетяни Калініченко, яка з моменту заснування колективу 2007 року докладає чималих зусиль у сприянні розвиткові міжнародної стратегії колективу, створюючи в Україні сучасний міжнародний майданчик для академічної музики, який стане однією з відправних точок для конструктивного культурного діалогу нашої країни зі світом глобальної музичної індустрії.

 

Концерт із Кашимото було анонсовано на грудень 2020 року в рамках світового святкування великого бетховенського ювілею. Однак через спалах пандемії, карантинні обмеження й закриття кордонів концерт перенесено на 2021 рік.

 

У програмі концерту у виконанні зіркового соліста й одного з найкращих оркестрів України New Era Orchestra звучатимуть Друга симфонія та Концерт для скрипки з оркестром Людвіга ван Бетховена. Цей славетний німецький композитор і на початку ХХІ століття залишається найпопулярнішим серед найвидатніших композиторів світу.

 

Концерт Кашімото з New Era Orchestra відбудеться за підтримкою Art Mentor Foundation Lucerne та Goethe Institute в Україні. Організаційним партнером заходу є культурний центр «Дом Майстер Клас».

 

ДОВІДКА «УМ»

 

Дайшин Кашимото (Японія – Німеччина) — перший концертмейстер Берлінської філармонії та всесвітньовідомий соліст-скрипаль. Виступав з найкращими оркестрами світу, такими як Boston Symphony, Orchestre Nationale de France, Bavarian and Frankfurt Radio Symphony orchestras, Dresden Staatskapelle, Orchestre de la Suisse Romande, Czech Philharmonic  тощо.

 

Дайшин успішно концертує по світу як камерний музикант. Він співпрацював з Мартою Аргеріх, Ітамаром Голаном, Гідоном Кремером, Мішею Майським, Жераром Коссе, Полом Меєром, Еріком Ле Саджем, Юджею Ванг, Алессіо Баксом та іншими. З 2007 року Дайшин був арт-директором щорічного фестивалю камерної музики «Le Pont» в Ако, Японія. Є членом Берлінського філармонічного октету.

 

Тетяна Калініченко — співзасновниця, арт-директор і диригент New Era Orchestra. Одна з найкращих диригентів свого покоління, харизматичний лідер, відома своїм глибинним розумінням музики та віртуозним втіленням  новаторського підходу до виконання класики.

 

Тетяна має надзвичайну здатність утілювати неймовірні ідеї та розкривати максимальний потенціал кожного музиканта. Наділена вишуканим смаком і неповторним музичним хистом, Тетяна Калініченко об’єднала в одному колективі справжніх зірок молодого покоління українських музикантів.

 

«У моїй уяві Тетяна Калініченко належить до тих людей, яких я називаю моцартіянцями. У ній живе творчий дух, який намагається офантазувати, оказкувати цей світ, і він знає, як досягти того, щоб ця казка вдалася» - каже Іван Малкович, поет і  видавець.

Тетяна першою в Україні залучила до співпраці всесвітньовідомих солістів, серед них: Джошуа Белл (скрипка, США), Готьє Капюсон (віолончель, Франція), Сара Чанг (скрипка, США), Крістоф Зітцен (перкусія, Австрія), Моріс Штегер (блокфлейта, Швейцарія),  Аві Авіталь  (мандоліна, Ізраїль) та ін.

 

New Era Orchestra — один з найуспішніших незалежних оркестрів України, який засновано 2007 року. Подібно до музичної «Кремнієвої долини», колектив  став місцем натхнення для нового покоління креативних музикантів, майданчиком для обміну та створення нових ідей і постійної генерації нових проєктів, простором діалогу з потенціалом об’єднання різних культур, інтерпретацій та поглядів.Під керівництвом Тетяни Калініченко New Era Orchestra став  знаковим колективом, який перетворився на посла України в європейському музичному просторі.

 

Відомий своїми інноваційними й часто несподіваними концертними програмами, New Era Orchestra першим в Україні виконав прем'єри творів топових композиторів сучасності: Джона Адамса (США), Филіпа Гласса (США), Майкла Наймана, Джона Тавенера, Макса Рихтера (Великобританія), Авнера Дормана (Ізраїль), Янніса Ксенакіса (Греція), Такаші Йошімацу (Японія), Артура Маскатса (Латвія) та ін.

 

2018 року оркестр брав участь у топовому музичному фестивалі Septembre Musical in Montreux & Vevey у Швейцарії, де вперше за 73 роки його існування гідно представив  Україну, ставши справжнім українським проривом.