Відомий львівський музикант та вокаліст культового гурту «Мертвий півень» Михайло Барбара раптово помер у віці 49 років в Харкові у понеділок, 11 жовтня.
Через місяць (14 листопада) йому мало виповнитися 50 років.
Ця звістка шокувала багатьох друзів, колег та прихильників виконавця.
Як інформує Україна молода, про смерть Міська Барбари повідомила низці видань його дружина Світлана Олешко.
За її словами, Барбара спокійно помер вдома 11 жовтня. Був здоровий, не хворів. Але напередодні йому викликали швидку, оскільки Барбара себе погано почував.
Швидка нічого підозрілого не помітила. Наступного ранку він помер. У коментарі «Українській правді» дружина наголосила, що причини смерті встановить розтин.
Однією із можливих причин передчасної смерті називають зупинку серця.
Друзі музиканта не можуть змиритись із втратою. Користувачі мережі публікують улюблені пісні "Мертвого півня".
"Ми помрем не в Парижі, тепер я напевно це знаю. В провінційній постелі, що потом кишить і слізьми. І твого коньяку не подасть тобі жоден, я знаю. Нічиїм поцілунком не будемо втішені ми. Під мостом Мірабо не розійдуться кола пітьми", – цитують відому пісню виконавця користувачі соцмереж.
Мер Львова Андрій Садовий написав, що "11 років Львів прокидався з ним на Флюгерах Львова. А тепер прийшов час прощатись".
«Один із батьків-засновників українського року. Водночас безтурботний як справжній рок-н-рольщик і глибокий як справжній український актор. Нам тебе бракуватиме», - написав нардеп Володимир В’ятрович.
І додав: «Не стрєлки, разборки, бригади, а це мої 90-ті. Дякую Місько Барбара і пам’ятаємо».
Протягом року жив у США. У 1998 році переїхав до Харкова, де почав грати у харківському театрі «Арабески». Був одружений із режисеркою театру Світланою Олешко.
Брав участь у записі альбому Tourist Zone харківського гурту Lюk.
Олександр Лідаговський, відомий киянам своїми скульптурами в парку Шевченка, на Пейзажній алеї, а також у Печерському районі, продовжує творити й під час війни. >>
Підтримати талантами воїнів, які нині потребують невідкладної медичної допомоги, — таку мету поставили собі учасники мультикультурного фестивалю «Етнічний віночок», який відбувся нещодавно на сцені головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. >>
У Київській публічній бібліотеці імені Самеда Вургуна відкрили виокремлену книгозбірню українського поета та перекладача тюркських літератур Миколи Мірошниченка (1947—2009). >>
Львів — це місто не лише найароматнішої кави, а й романтичної музичної історії, пов’язаної з Францом Ксавером Моцартом — сином знаменитого австрійського композитора і музиканта-віртуоза Вольфганга Амадея. >>