Відомий львівський музикант та вокаліст культового гурту «Мертвий півень» Михайло Барбара раптово помер у віці 49 років в Харкові у понеділок, 11 жовтня.
Через місяць (14 листопада) йому мало виповнитися 50 років.
Ця звістка шокувала багатьох друзів, колег та прихильників виконавця.
Як інформує Україна молода, про смерть Міська Барбари повідомила низці видань його дружина Світлана Олешко.
За її словами, Барбара спокійно помер вдома 11 жовтня. Був здоровий, не хворів. Але напередодні йому викликали швидку, оскільки Барбара себе погано почував.
Швидка нічого підозрілого не помітила. Наступного ранку він помер. У коментарі «Українській правді» дружина наголосила, що причини смерті встановить розтин.
Однією із можливих причин передчасної смерті називають зупинку серця.
Друзі музиканта не можуть змиритись із втратою. Користувачі мережі публікують улюблені пісні "Мертвого півня".
"Ми помрем не в Парижі, тепер я напевно це знаю. В провінційній постелі, що потом кишить і слізьми. І твого коньяку не подасть тобі жоден, я знаю. Нічиїм поцілунком не будемо втішені ми. Під мостом Мірабо не розійдуться кола пітьми", – цитують відому пісню виконавця користувачі соцмереж.
Мер Львова Андрій Садовий написав, що "11 років Львів прокидався з ним на Флюгерах Львова. А тепер прийшов час прощатись".
«Один із батьків-засновників українського року. Водночас безтурботний як справжній рок-н-рольщик і глибокий як справжній український актор. Нам тебе бракуватиме», - написав нардеп Володимир В’ятрович.
І додав: «Не стрєлки, разборки, бригади, а це мої 90-ті. Дякую Місько Барбара і пам’ятаємо».
Протягом року жив у США. У 1998 році переїхав до Харкова, де почав грати у харківському театрі «Арабески». Був одружений із режисеркою театру Світланою Олешко.
Брав участь у записі альбому Tourist Zone харківського гурту Lюk.
«Поки у вас антракт, я перезаряджу рушницю», — такими словами закінчується перша дія вистави «Шевченко 2.0», яку в Києві нещодавно представив легендарний Харківський театр імені Шевченка «Березіль». >>
У міланській галереї Centro Brera в Італії, в понеділок 18 листопада, відкрили виставку українських мисткинь "Вицвілі кольори" (Colori Spenti). Експозиція представляє роботи художниць, що постраждали від російського вторгнення. >>
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) – потрапили селища Урич і Ворохта, що розташовані у Львівській та Івано-Франківській областях. >>
Український художник та педагог доби Розстріляного відродження, учень Опанаса Сластіона та Михайла Бойчука, професор живопису Київського художнього інституту Іван Падалка народився 15 листопада далекого 1894 року. >>