Чому «Сокіл» і «Креонт» мало звучать? До 200-річчя від дня смерті зачинателя української опери Дмитра Бортнянського
У жовтні цього року виповнюється 200 років від дня смерті Дмитра Степановича Бортнянського (1751—1825). >>
Національний музей народної архітектури та побуту України. (Фото з ФБ-сторінки Олександра Ткаченка)
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко анонсував "відродження" Національного музею народної архітектури та побуту України, який у народі називають "Пирогово" під Києвом.
За його словами, у цьому питанні допоможе державі інвестиціями Агроіндустріальний холдинг МХП.
Як повідомляє Україна молода, про це міністр написав у соцмережах після відвідин «Пирогово» у вівторок.
Національний музей народної архітектури та побуту України. Музей просто неба. Пирогово… не тільки киянам відоме це місце, бо воно, без перебільшень, є туристичним магнітом усієї країни.
І от сьогодні маю чудові новини: у межах президентської програми "Велика Реставрація" МКІП та МХП спільно відроджуватимуть музей «Пирогово», - написав Олександр Ткаченко.
За його словами, головна ідея – зробити музей більш відвідуваним, модерновим, сучасним.
«Місцем, де постійно вируватимуть події і яке варто зберегти для майбутніх поколінь. У тому числі для усвідомлення власної ідентичності», - наголосив міністр.
Урядовець сподівається, що державно-приватне партнерство допоможе в ситуації, коли "80% історичних, архітектурних пам’яток потребують реставрації".
"Маємо гарний приклад на Хортиці. На черзі – Пирогово", – зазначив Ткаченко.
І наголосив, що музей просто неба "Пирогово" зберігає спадщину XVI − XX століття, дозволяє прогулятись автентичними регіонами Середньої Наддніпрянщини, Півдня України, Слобожанщини, Полтавщини, Полісся і Карпат.
"Тепер ми спільно зможемо оживити це місце, перетворивши на неймовірну туристичну дестинацію як для жителів України, так і іноземців, – заявив Ткаченко. - Почнемо з робіт над вхідною групою, на черзі − інфраструктурні питання та комунікації".
У жовтні цього року виповнюється 200 років від дня смерті Дмитра Степановича Бортнянського (1751—1825). >>
У Національному художньому музеї України в Києві показують роботи Івана Падалки, Давида Бурлюка, Віктора Пальмова, Оксани Павленко та інших художників, чиї роботи опинилися у 1937—1939 роках у так званому Спецфонді — спеціально створеному засекреченому зібранні картин українських митців >>
Український композитор та опермейстер Ігор Поклад пішов з життя у віці 83 років. >>
Роман «Релігія» (Х.: Фоліо, 2023) — шоста антиутопія Сергія Постоловського. >>
Танцюристки з Черкас нещодавно зайняли весь п’єдестал на світовому чемпіонаті World of Dance Prague, який проходив у Чехії. >>
У Колонній залі Національної філармонії України в Києві в рамках проєкту «Філармонія нескорених» відбулася прем’єра нового мистецького дійства — перформативної психодрами про нас сьогоднішніх «Людина.com.ua». >>