В пам'ять про полеглого сина: вінницька письменниця заснувала літературну премію
Літературну премію імені полеглого на війні сина Ярослава Строя заснувала вінницька письменниця Валентина Павленко. >>
Денис Шмигаль купує книжки на Книжковому Арсеналі.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляє, що згідно з даними Українського інституту книги у 2020 році українська мова вперше стала переважною для читання серед громадян.
На його думку, це свідчить, що попит на українську книгу продовжує зростати. Втім, за кількістю видань на одну людину Україна значно поступається сусіднім країнам. Тож цю ситуацію має виправляти уряд, вважає глава Кабміну.
Як повідомляє Україна молода, про це пан Шмигаль сказав, відвідуючи десятий Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» у суботу.
«Долучився до атмосфери Книжкового Арсеналу — міжнародного літературного фестивалю. Цьогоріч подія знакова, адже проводиться вдесяте. Мав нагоду поспілкуватися з учасниками, гостями та придбати цікаві видання», - написав Денис Шмигаль у соцмережах.
За його словами, йому приємно спостерігати, як українці різного віку все більше виявляють інтерес до читання.
«У цьому контексті такі фестивалі, як Книжковий Арсенал є не лише місцем для відпочинку, але й заходом, що популяризує літературу та підтримує українське книговидання», - підкреслив прем'єр.
Як повідомляла «УМ», Книжковий Арсенал закриє концертом гурт «Жадан і Собаки».
Нагадаємо, що Х Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» відкрився 23 червня у Києві. Свою книжкову продукцію презентують 145 видавництв, заплановано майже 300 подій.
У перші дні журі обрало найкрасивішою книгою у номінації "Візуальна книга" в 2021 році видання «НАРБУТ. Студії. Спогади. Листи (Реконструкція знищеного 1933 року "Нарбутівського Збірника")», яке підготувало видавництво "Родовід".
Літературну премію імені полеглого на війні сина Ярослава Строя заснувала вінницька письменниця Валентина Павленко. >>
У Київській публічній бібліотеці імені Самеда Вургуна відкрили виокремлену книгозбірню українського поета та перекладача тюркських літератур Миколи Мірошниченка (1947—2009). >>
Поміркувати про поезію Богдана Томенчука найкраще з авторськими строфами: >>
У крайньому романі Стівена Кінга «Голлі» (Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2024) знову немає нічого від класичного іміджу «короля жахів»: ані містики, ні фентезійних істот. >>
Усі громадяни України, які досягли 18 років у 2024 році, з 18 грудня отримають 908 гривень для придбання книг українською мовою. >>
У крайньому романі Стівена Кінга «Голлі» (Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2024) є дві фрази, що максимально прояснюють його суть, попри екшн-оболонку. >>