Фільми восьмого «Київського тижня критики» — про країну, яка не здається
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
Позбавлений статусу митрополита Київського Онуфрій опирається перейменуванню Московського патріархату на РПЦ.
Міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко зайняв нейтральну позицію щодо затятого небажання ієрархів Московського патріархату перейменовувати свою релігійну організацію на РПЦ в Україні.
На його думку, в цьому питанні не потрібно «роздмухувати ситуацію». Мовляв, в Україні у сфері релігійної взаємодії склалася «надзвичайно цікава і унікальна, позитивна ситуація».
Як інформує Україна молода, про це міністр заявив у інтерв’ю «Радіо Свобода».
Зокрема, Ткаченко наголосив:
«У сфері релігійної взаємодії у нас надзвичайно цікава і унікальна, позитивна ситуація. Є Всеукраїнська рада церков, яка об’єднує представників практично всіх релігійних організацій. І ми зустрічалися, і прем’єр, і президент з цією організацією. Я хотів би наголосити, що це унікальна ситуація. Навряд чи ви десь знайдете таку. І толерантність, яка в нас існує в релігійному полі, вражає багатьох наших західних партнерів. Тому що, не зважаючи на те, що можуть бути якісь прояви якоїсь із церков, в цілому ситуація нормальна, спокійна, коректна».
За його словами, «дискусії періодично відбуваються, але вони не виходять за межі».
При цьому, журналістка цікавилася у міністра культури щодо ролі церкви у «забиванні мізків», попри те, що очолюване ним відомство постійно розвиває стратегічні комунікації.
Також, урядовцю нагадали, керівництво РПЦ в Україні навіть збирало списки людей і хотіли йти з цими документами під Офіс президента, щоб просити скасувати закон про зміну назви. Але на Банковій їх направили до Кабміну. Мовляв, це компетенція уряду.
«Я тут займаю нейтральну позицію», - наголосив Ткаченко і висловив припущення, що потім цих людей можуть відправити до міністерства культури.
І додав: «У будь-якому разі рухатися в той чи в інший бік для того, щоб роздмухувати цю ситуацію, якою могли би скористатися наші недруги, я вважаю, непотрібно. Діалог, культура діалогу – найкращі ліки від запобігання будь-яких дискусій».
Мало цього, пан Ткаченко згадав про свій досвід спілкування з Онуфрієм, якого Вселенський патріархат більше двох років тому позбавив статусу митрополита Київського:
«Я, наприклад, років 2 чи 3 тому мав можливість спілкуватися з Онуфрієм. І в діалозі я зрозумів, що він мене чомусь вважає греко-католиком, хоча я є православний. Для нього це було здивуванням. Можливо, йому хтось розповів про цю історію. І йому якось полегшало після цього. Так що діалог – це найкраще».
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
У Києві є (був) кінотеатр, якому в цьому році виповнилося 113 років. >>
В Україні 29 жовтня - день пам'яті Павла Глазового, улюбленого багатьма поколіннями відомого українського поета-гумориста і сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004). >>
«Ой зійшла зоря вечеровая, над Почаївом стала», Козацька колискова, Кант про Святого Георгія, музичні оповіді про Довбуша, Марусю Богуславку, смерть Петлюри і навіть про московського дурня — це лише кілька з понад 90 пісень про українське минуле >>