Відомий український співак Олександр Пономарьов разом із зірками українського шоу-бізнесу і іноземними колегами записали 12 мовами і представили шанувальникам концептуальний піснеспів «Христос Воскрес» до свята Великодня.
Як інформує Україна молода, відео було представлено напередодні на YouTube-каналі Пономарьова.
Вже за добу, на Великдень піснеспів набув шаленої популярності. Станом на вечір неділі його переглянуло близько 900 тисяч осіб.
«Христос Воскрес! Ми на першому місці в трендах YouTube! Дякую всім причетним! Зі Святом!», - написав Олександр Пономарьов у соцмережах.
Разом із автором ідеї і музики у записі і зйомках піснеспіву взяли участь українські зірки Віктор Павлик, Тоня Матвієнко, Оля Цибульська, Віталій Козловський, Тарас Тополя, Арсен Мірзоян, Наталія Холоденко, Злата Огнєвіч, DZIDZIO, а також оперний співак Хе Му і настоятель монастиря в Грузії схиархимандрит отець Серафим.
Зазначається, що "Христос Воскрес" виконують у всьому світі, але під різну музику. Зараз же Пономарьов створив єдину мелодію на всіх.
Це стало першим у світі уніфікованим великоднім піснеспівом "Христос Воскрес", слова якого не змінювалися сотні років. Подібна практика раніше ніким не використовувалася.
Артисти співали у супроводі оркестру та хору заслуженого академічного ансамблю пісні і танцю ЗСУ, дитячого хору Art music school ZABAVA, та під звуки бандури Марини Круть.
Спів починається українською, а далі продовжується арамейською, китайською, італійською, турецькою, польською, англійською, грузинською, іспанською, грецькою, французькою та старослов'янською мовами.
У фіналі теж звучить українська - вже хором. Твір триває близько семи з половиною хвилин.
«Поки у вас антракт, я перезаряджу рушницю», — такими словами закінчується перша дія вистави «Шевченко 2.0», яку в Києві нещодавно представив легендарний Харківський театр імені Шевченка «Березіль». >>
У міланській галереї Centro Brera в Італії, в понеділок 18 листопада, відкрили виставку українських мисткинь "Вицвілі кольори" (Colori Spenti). Експозиція представляє роботи художниць, що постраждали від російського вторгнення. >>
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) – потрапили селища Урич і Ворохта, що розташовані у Львівській та Івано-Франківській областях. >>
Український художник та педагог доби Розстріляного відродження, учень Опанаса Сластіона та Михайла Бойчука, професор живопису Київського художнього інституту Іван Падалка народився 15 листопада далекого 1894 року. >>