П’ятий «Вертеп-фест» в онлайн-форматі залучив до фестивальних колядувань 110 колективів (замість 60) та близько 1,5 тисячі людей. Відзнаку в спільному проєкті «Таїна української ляльки», який презентував проєкт «Від Різдва до Йордана» отримав ляльковий вертеп українських майстринь-лялькарок з різних країн отримав у січні на V Всеукраїнському «Вертеп-фесті» в Харкові.
Як інформує УМ, про це повідомила кореспонденту Укрінформу одна з учасниць проєкту Ніна Хаген.
«"Вертеп-Фест" подарував нам багато яскравих емоцій. Надзвичайно приємно, що завдяки онлайн-формату ми змогли долучитись з-за кордону до святкового дійства». Відеосюжет "Ляльковий Вертеп -листівки "Від Різдва до Йордану": ініціатор Олена Харченко, засновниця проєкту "Таїна української ляльки" разом з Тетяною Золочевською - українською лялькаркою з Німеччини, організаторкою виставок української ляльки», - розповіла майстриня.
Вона додала, що «результат перевершив наші найсміливіші очікування».
Як зауважила Хаген, веселі ляльки-колядники, виконані в авторському стилі, є неповторними. Своїми роботами українські майстрині з України та Европи (Норвегія, Німеччина, Португалія) розповіли про Різдво. Переглянути результати роботи лялькарок можна у відео, яке змонтувала майстриня зі Шполи Інна Вовк.
Учасниці проєкту передали слова вдячності учасникам і організаторам. «Завдяки вашій завзятості світ стає добрішим. Онлайн-вертеп з'єднав 113 колективів! Загалом – це близько 1,5 тисячі людей», - зазначила майстриня.
Загалом до проєкту долучилися майже 50 майстринь-лялькарок.
Крім того, у V всеукраїнському фестивалі традиційних і сучасних вертепів «Вертеп-фест» у Харкові вперше взяв участь вокальний ансамбль Folke Melodi.( «ФолькеМелоді») з м. Осло, Норвегія. Як зазначається, колектив створено з мешканців Осло та сусідніх міст у 2018 році. Мета ансамблю - спілкування та бажання співати українські народні пісні. Кожного року учасники колективу готують вертепну програму з колядками та щедрівками та виступають в різних місцях. Колектив вперше бере участь у фестивалі. Керівник гурту - Анна Сандвік.
Цьогоріч V всеукраїнський фестиваль традиційних і сучасних вертепів проходив в інтернеті з 8 до 10 січня під гаслом «Вертеп UnLock!».
«Упродовж трьох фестивальних днів сайт заходу перетвориться на Вертеп-платформу. Вона надасть глядачам можливість приєднатися до прямих трансляцій ключових подій фестивалю», - повідомляла Харківська ОДА.
Участь у «Вертеп-фест» візьмуть команди з різних регіонів України та учасники з інших країн: Норвегії, Італії, Польщі, Естонії.
Цьогоріч V всеукраїнський фестиваль традиційних і сучасних вертепів проходив в інтернеті з 8 до 10 січня під гаслом «Вертеп UnLock!».
«Упродовж трьох фестивальних днів сайт заходу перетвориться на Вертеп-платформу. Вона надасть глядачам можливість приєднатися до прямих трансляцій ключових подій фестивалю», - повідомляла Харківська ОДА.
У якості новинки цього року організатори запропонували батл колядок, переможців якого визначало журі «Вертеп-фесту».
У межах фестивалю також - традиційна акція одночасного співу колядки «Нова радість стала», фольклорні «Етновечорниці» за участю представників етнічних спільнот України.
На «Вертеп-платформі» працювала сторінка «Різдвяна майстерня» з майстер-класами зі створення різдвяних прикрас і страв.
Всеукраїнський фестиваль традиційних і сучасних вертепів був започаткований у Харкові у 2017 році благодійним фондом «Харків з тобою». Відтоді він кожен рік збирає учасників з усіх куточків України – представників вертепних театрів, колядників, фольклорно-театральних колективів, аматорських об’єднань.
Ключові події першого дня - вертепна хода центром міста та акція з одночасного виконання колядки «Нова радість стала». Вперше 2017 року її підтримали в трьох містах країни, а з 2018-го вона вже стала міжнародною. 2020 року до акції долучилися 56 міст України, Нідерландів, Польщі та Естонії.
Організатори «Вертеп-фесту у Харкові» наступного разу через рік сподіваються поєднати два формати: онлайн колядування та традиційну ходу головним містом Слобожанщини.
«Поки у вас антракт, я перезаряджу рушницю», — такими словами закінчується перша дія вистави «Шевченко 2.0», яку в Києві нещодавно представив легендарний Харківський театр імені Шевченка «Березіль». >>
У міланській галереї Centro Brera в Італії, в понеділок 18 листопада, відкрили виставку українських мисткинь "Вицвілі кольори" (Colori Spenti). Експозиція представляє роботи художниць, що постраждали від російського вторгнення. >>
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) – потрапили селища Урич і Ворохта, що розташовані у Львівській та Івано-Франківській областях. >>
Український художник та педагог доби Розстріляного відродження, учень Опанаса Сластіона та Михайла Бойчука, професор живопису Київського художнього інституту Іван Падалка народився 15 листопада далекого 1894 року. >>