Співачка Тоня Матвієнко і гурт «Гайдамаки» записали саундтрек історичної драми «Червоний. Без лінії фронту».
У презентованому кліпі, в який увійшли кадри з майбутньої кінострічки, виконавці співають пісню «Марш «Україна» (Чорними хмарами).
Як інформує «Україна молода», про це повідомляє проєкт «Нове українське кіно».
Слова до пісні “Марш “Україна” (Чорними хмарами), яка стала саундтреком картини, належать українському поетові та прозаїку Івану Багряному, музика – композитору, бандуристу Григорію Китастому.
Оригінальне аранжування пісні виконав Олександр Ярмола та гурт “Гайдамаки”. Режисер-постановник кліпу – Анастасія Єрмоленко.
Фільм має з’явитися в кінопрокаті в жовтні 2020 року і покаже 30-ті роки ХХ століття. Це часи, коли Західна Україна знаходиться під владою Польської республіки.
Данило Червоний — звичайний студент. Разом із друзями, українськими студентами, він захоплений ідеєю створення Української незалежної держави. Потрапивши під вплив радикалів, четверо друзів вступають у збройне протистояння з польською владою. Однак, коли польська таємна поліція виходить на їхній слід, хлопці опиняються перед вибором, який назавжди змінює звичайне життя й розводить їх по різні сторони барикад.
Ролі у фільмі виконали: Микола Береза (Данило Червоний), Максим Панченко (Дорош), Олег Стефан (Ворон), Орест Пастух (Зенон), Андрій Мельник (Мирон), Володимир Губанов (Калюжний), Дар’я Плахтій (Уляна), Яна Корольова (Дарина).
Як повідомив продюсер стрічки Володимир Філіпов, команда “Червоного” планує розширити проект і показати всі етапи та складові українського руху опору ХХ століття. Наступний фільм серії – “Червоний. Вогняне коло”. Це проект, що стане продовженням історії та розкриє детальніше долю героя-переможця, українського повстанця Данила Червоного.
Як повідомляла «УМ», фільм “Червоний. Без лінії фронту” режисерів Зази Буадзе і Тараса Ткаченко – це приквел фільму “Червоний” 2017 року, який розповідає історію становлення Данила Червоного та перенесе глядача в Кременець 1930-х років.
Стрічка є масштабною екранізацією однойменного кіно-роману Андрія Кокотюхи, який є автором сценарію. Композитор – Патрік Каннелл. Виробник фільму – кінокомпанія ІнсайтМедіа.
Виконано важливу частину заповіту активіста та розвідника 93 ОМБр «Холодний яр» Романа Ратушного. Загиблий герой заповів зі своїх бойових виплат підтримати Будинок-музей Тараса Шевченка. >>
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) – потрапили селища Урич і Ворохта, що розташовані у Львівській та Івано-Франківській областях. >>
Український художник та педагог доби Розстріляного відродження, учень Опанаса Сластіона та Михайла Бойчука, професор живопису Київського художнього інституту Іван Падалка народився 15 листопада далекого 1894 року. >>
У Києві, за адресою провулок Киянівський, 13–21, в межах кількох археологічних памʼяток: «Культурний шар міста Ярослава», «Копирів кінець», «Поселення та могильник на горі Дитинка» та «Історичний ландшафт київських гір» - Київська міська державна адміністрація планує створити паркінг на 320 машин. >>
Сьогодні, 13 листопада, 135 років від дня народження Остапа Вишні (справжн. – Губенко Павло Михайлович), українського письменника-сатирика і гумориста. Автор збірок «Діли небесні», «Вишневі усмішки», «Кому веселе, а кому й сумне». >>