Легендарний італійський композитор Енніо Морріконе помер на 92-му році життя у одній з клінік Риму в ніч на понеділок, 6 липня.
Причина смерті оскароносного музиканта – наслідки падіння.
Як передає «Україна молода», про смерть Морріконе повідомляють італійські і світові ЗМІ.
Сім’я композитора вже оголосила, що похорони будуть проходити в приватній формі.
Енніо Морріконе — італійський композитор, аранжувальник і диригент. В основному писав музику для кінематографу і телебачення.
У США Морріконе написав музику для фільмів таких відомих режисерів, як Роман Поланскі, Олівер Стоун, Брайан Де Пальма.
У 2007 році Енніо Морріконе отримав спеціальну нагороду "Оскар" за внесок у кіномистецтво, а у 2016 – за найкращу музику до стрічки " Мерзенна вісімка".
У грудні 2011 року Морріконе виступав у Києві з концертом «Музика з фільмів» за участю Національного ансамблю солістів Київської камерати, Чоловічого хору Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України та академічного студентського хору «ANIMA».
Італійськийкомпозитор, аранжувальникідиригент Енніо Морріконе народився 10 листопада 1928 року в Римі, в родині професійного джазового трубача Маріо Морріконе і домогосподарки Лібери Рідольфі. Він був найстаршим з п'яти дітей.
Коли Енніо виповнилося 9 років, він вступив до консерваторії Святої Цеціліі в Римі, де провчився загалом 11 років, отримавши 3 дипломи — по класу труби в 1946 році, по класу оркестру (фанфар) в 1952 році й за класом композиції в 1953 році.
Коли Енніо виповнилося 16 років, він зайняв місце другої труби в ансамблі Альберто Фламіні, в якому колись грав його батько. Разом з ансамблем Енніо підробляв, граючи в нічних клубах та готелях Риму. А роком пізніше Морріконе влаштувався в театр, де пропрацював один рік музикантом, а потім три роки композитором. У 1950 році він почав аранжувати пісні популярних композиторів для радіо. Обробкою музики для радіо та концертів він займався до 1960 року, а в 1960 році Морріконе почав аранжувати музику для телешоу.
Писати музику до фільмів Енніо Морріконе почав лише в 1961 році, коли йому було вже за 30. Він почав з італійських вестернів, з жанру, з яким тепер міцно асоціюється його прізвище.
Широка популярність прийшла до нього після роботи над фільмами його колишнього однокласника, режисера Серджіо Леоне. Творчий союз режисера і композитора Леоне і Морріконе часто навіть порівнюють з такими відомими дуетами, як Ейзенштейн і Прокоф'єв, Хічкок і Херрманн. Пізніше музику Морріконе для своїх фільмів побажали замовити Бернардо Бертолуччі, П'єр Паоло Пазоліні, Даріо Ардженто та багато інших.
З 1964 року Морріконе працював у звукозаписної компанії «RCA», де аранжував сотні пісень для таких знаменитостей, як Джанні Моранді, Маріо Ланца, Міранда Мартіно та інших.
Ставши відомим у Європі, Морріконе був запрошений для роботи в голлівудському кінематографі.
Експертно-фондова комісія Міністерства культури та стратегічних комунікацій України на засіданні 30 грудня внесла 11 унікальних музейних предметів з чотирьох музеїв до Державного реєстру національного культурного надбання. >>
«Україна молода» склала топ-12 достойників та проєктів, які найпомітніше допомагають утверджувати суб’єктність нашої держави, й присутність Незалежної України на мапі світу. >>
У столичному Національному музеї декоративного мистецтва проходить виставка «70: вчора, сьогодні, завтра», присвячена 125-річчю заснування музейної колекції та 70-річчю з дня утворення музею, як окремої інституції. >>
Нещодавно в художній галереї Грьонінгена — найбільшого міста на півночі Нідерландів — відбулася виставка картин непрофесійних художників з різних країн, на якій було представлено кілька робіт 46-річного киянина Романа Чалюка. >>