За ініціативи Національної Ради жінок України та підтримки Світової федерації українських жіночих організацій (СФУЖО), 4 квітня 2020 року з 11:00 до 23:00 (за Києвом) відбувся світовий флешмоб, присвячений американській співачці українського походження Квітці Цісик «Українська пісня крокує світом». До нього приєднали українці з різних країн світу.
Учасники флешмобу записували на відео власне виконання пісні, яку виконувала Квітка Цісик, розміщували його на каналі YouTube та позначали хештегом #квіткацісикконкурс.
“Мрією Квітки Цісик було долучити українську пісню, як цінну перлину до світової культури”, – зазначають учасники флешмобу.
Як повідомляють організатори, після закінчення карантину відбудеться присвячений Квітці Цісик традиційний конкурс вокалістів.
Українка Квітка Цісик народилася і все життя прожила у США. Її голосом захоплювався весь американський шоу-бізнес. Із нею працювали Майкл Джексон, Вітні Г'юстон та інші світові зірки. Та в Україні її почули здебільшого після смерті. Дві україномовні платівки, які вона випустила за свій кошт, досі популярні. 4 квітня, Квітці Цісик виповнилося б 65 років.
Квітка Цісик побувала в Україні лише один раз. У 1983 році вона приїхала із мамою у Львів, але ця поїздка не афішувалася і була майже таємною. В Україні Квітка так і не почула власних пісень.
Є інформація, що на Цісик в радянській Україні існувала заборона, оскільки у її репертуарі були пісні УПА та січових стрільців. Після проголошення Україною незалежності Цісик планувала приїхати з концертом, втім, цей задум так і не здійснився.
«Ой зійшла зоря вечеровая, над Почаївом стала», Козацька колискова, Кант про Святого Георгія, музичні оповіді про Довбуша, Марусю Богуславку, смерть Петлюри і навіть про московського дурня — це лише кілька з понад 90 пісень про українське минуле >>
В Івано-Франківську з 12-го по 15 вересня тривав мультижанровий фестиваль «Харків: (не)релокована культура», який організовувала Національна спілка театральних діячів України за підтримки Українського культурного фонду. >>