Російський балет як знаряддя пропаганди Кремля: м’яка сила, кволе мислення, слабкі ланки
Століттями Росія використовувала культуру, щоб відбілити свій геноцидний імперіалізм і грубі порушення прав людини. >>
"Пекло Пекельне" у виконанні Романа Сущенка.
Незаконно заарештований російською ФСБ журналіст Роман Сущенко надіслав з листами два нових малюнки із СІЗО "Лефортово" у Москві.
Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на його дочку Юлію Сущенко у вівторок.
"Сьогодні отримала чотири листи від батька. Датовані вони серпнем, вереснем та груднем 2017 року. Приємно здивували два нових малюнки. Цього разу батько нас "переніс" до передмістя італійського міста Парма та маяка Ар-Мен, який знаходиться у французькій Бретані. Дуже атмосферно", - розповіла донька Юлія.
Обидва малюнки виконані на папері формату А4 за допомогою кулькових ручок, олівця, чаю та лушпиння цибулі.
Як написав сам Сущенко на зворотному боці зображення маяка, його побудували на рифі острова Іль-де-Сен на скелі Ар-Мен під час відливу.
Через його ізольованість будівництво маяка розтягнулося на 14 років, а моряки називають маяк "Пекло Пекельне".
Зазначається, що загалом Сущенко прислав 8 малюнків. До цього він зобразив весняний пейзаж, вид на Париж та місто Сен-Мало, швейцарське місто Женеву та італійське Перуджу, а також пейзаж української місцевості – річки Рось.
Як повідомляла «УМ», Романа Сущенка, який з 2010 року працював кореспондентом "Укрінформу" у Франції, 30 вересня 2016 року затримали у Москві, куди він прибув із приватною поїздкою. 7 жовтня 2016 року йому висунули звинувачення в "шпигунстві".
27 березня 2018 року Московський міськсуд продовжив арешт Сущенка на шість місяців. У відповідь МЗС України висловило рішучий протест.
Століттями Росія використовувала культуру, щоб відбілити свій геноцидний імперіалізм і грубі порушення прав людини. >>
Нечасто натрапиш на якісну аналітику політичного нонфікшн’у. >>
Увага українців у ці дні сконцентрована на кінофестивалі Toronto International Film Festival, який проходить у Канаді з 5-го по 15 вересня. >>
Пам’ятаємо, як у післявоєнні роки сталінська камарилья вела боротьбу з т. зв. «космополітами», тобто тими людьми, які, побувавши в Європі, цікавились європейським способом життя, культурою, мистецтвом тих народів, яких московія «асвабаждала от гньота буржуазіі». >>
Одинадцять народних обранців надіслали офіційне звернення щодо перейменування Національної музичної академії України очільнику вченої ради закладу, ректору Максиму Тимошенку. >>
Піднялася нова хвиля громадського протесту проти присутності у назві Національної музичної академії імені російського композитора Петра Чайковського. >>