У Києві відкрили меморіальну дошку-памʼятник Василю Стусу, фото
Меморіальну дошку-памʼятник Василю Стусу встановили на київському будинку, де жив поет. >>
Олесь Гончар у Новомосковську в 70-ті роки ХІХ ст.
Зйомки фільму про відомого краянина, письменника Олеся Гончара, приуроченого до сторіччя з дня його народження, розпочали у Дніпрі у січні 2018 року.
Про це повідомляє Центр культури української мови імені Олеся Гончара Національного гірничого університету в Дніпрі.
За інформацією з Центру, режисером художньо-документального фільму є Валерій Степанян-Григоренко – знаний режисер, драматург і продюсер, доктор мистецтвознавства.
Як розповіли в Центрі, знімальний процес розпочався в Ломівці (віддаленому районі Дніпра), в будинку на вулиці Клубній, 25, де жив Олесь Гончар і де був написаний роман «Прапороносці», і продовжився в Свято-Троїцькому соборі в Новомосковську, який є головним героєм роману «Собор».
«Відвідав режисер і Національний гірничий університет, вікна якого виходять на вулицю Олеся Гончара, якою понад 70 років тому з Ломівки студент, майбутній класик української літератури, поспішав на навчання», – розповіли в Центрі.
Планується, що презентація фільму про Гончара відбудеться навесні у Дніпрі, в Центрі культури української мови імені Олеся Гончара.
Раніше в Дніпрі розпочалася кампанія популяризації літературної творчості Олеся Гончара та інших письменників-земляків «Слово на стіні» – мистецька ініціатива творчої молоді.
Перший об’єкт – графіті із цитатою з забороненого за радянських часів роману «Собор» – волонтери створили на зупинці в студентському районі, на розі вулиці Телевізійної та проспекту Гагаріна. Пізніше на інших будівлях і зупинках міста з’явились цитати з творів українських класиків, а також портрет Олеся Гончара на паркані біля входу на подвір’я біля студентських гуртожитків.
Меморіальну дошку-памʼятник Василю Стусу встановили на київському будинку, де жив поет. >>
Сьогодні, 13 листопада, 135 років від дня народження Остапа Вишні (справжн. – Губенко Павло Михайлович), українського письменника-сатирика і гумориста. Автор збірок «Діли небесні», «Вишневі усмішки», «Кому веселе, а кому й сумне». >>
У кінокоманді, яка працювала над фільмом “Довбуш” - п'ятеро членів творчої групи загинули, щесемеро – зникли безвісти на фронті. >>
Поетичні книжки зазвичай іменують збірками. >>
Про середнє Побужжя (південне й північне Підляшшя, а також Берестейщина), яке зараз належить двом державам — Польщі й Білорусі, пересічний українець мало знає. >>
Відмовитися від показів фільму "Глухі коханці" російського режисера Бориса Гуца закликало кінофестиваль Tallinn Black Nights Film Festival (PÖFF) Державне агентство з питань кіно. >>