Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Жоден російський артист не гастролюватиме в Україні без дозволу СБУ. (Коллаж rbc.ua)
Верховна Рада ухвалила закон, який забороняє російським артистам гастролювати в Україні без дозволу СБУ.
За відповідний законопроект №6682 проголосувало 232 народні депутати у четвер.
Закон зобов’язує організаторів заходів в Україні перед тим, як запросити російського артиста, подати до СБУ запит, щоб дізнатися, чи не заборонений цьому артисту в’їзд в Україну.
Організатор повинен зробити це не пізніше ніж за 30 днів до дня проведення запланованого виступу.
Організатор повинен надати СБУ достовірну інформацію про власні ім’я та прізвище учасника, зазначені у його документі для в’їзду на територію України, а також про використання псевдонімів, належність до творчих колективів, іншу інформацію, яка характеризує його творчу діяльність.
Впродовж 10 днів СБУ розглядає запит і дає відповідь, чи може артист виступати в Україні. Якщо може – лише тоді організатор може укладати договір з російським гастролером.
Але і тоді СБУ залишає за собою право передумати, якщо з'являться законні підстави не впускати артиста в Україну.
Під заборону потрапляють гастролі, учасником яких є артист, внесений до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.
Законопроект забороняє гастролі, які популяризують або пропагують державу-агресора та її органи влади, представників органів влади держави-агресора та їхні дії, що створюють позитивний образ держави-агресора, виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України.
За недотримання цього закону нестимуть відповідальність організатори гастрольних заходів. Їм загрожує штраф – від п'ятдесяти до ста мінімальних зарплат.
У свою чергу, віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко вважає ухвалення змін до закону "Про гастрольні заходи в Україні" ще одним кроком проти гібридної російської агресії.
"Цей важливий закон дозволить унормувати не питання музики, концертів чи фестивалів, це закон про гібридну війну Росії проти України. В ньому внесені зміни до чотирьох статей і вводиться нова стаття. Цей закон розроблено спільно урядовцями і депутатами", - наголосив Кириленко під час обговорення законопроекту у Раді, повідомляє Урядовий портал.
Потреба змін до закону про гастролі, за його словами, зараз гостра, оскільки почастішали випадки, коли російські гастролери виступають в окупованому Криму, незаконно перетнувши кордон України, а за декілька днів дають концерти в інших містах України. Це відбувається тому, що організатори гастролей не несуть жодної відповідальності за тих, кого запрошують із Росії.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>