Україна отримала 2,8 млрд євро в межах Ukraine Facility
Україна отримала сьомий транш фінансування від Європейського Союзу в межах Ukraine Facility загальним обсягом 2,8 млрд євро у понеділок, 8 червня. >>
Україна та чотири країни-партнери обʼєдналися в коаліцію CORPUS. (Фото: Агенція оборонних закупівель)
Багатонаціональну коаліцію у сфері оборонного забезпечення CORPUS (Coalition for Resilient Procurement and Unified Support) для кращої координації закупівельних агенцій і підвищення стійкості систем забезпечення – створили Україна, Італія, Фінляндія, Норвегія, Швеція та Велика Британія.
Як інформує УМ, меморандум 30 квітня уклали директор Агенції оборонних закупівель ДОТ Арсен Жумаділов та очільники закупівельних агенцій країн-партнерів перед установчим засіданням коаліції.
Вона залишається відкритою для інших держав за умови приєднання до меморандуму та одностайної підтримки Ради директорів.
Ініціатором створення коаліції виступила Агенція оборонних закупівель ДОТ Міноборони України. Взаємодія між відомствами відбуватиметься на операційному рівні — через обмін рішеннями щодо роботи з ринком, цифрових інструментів, антикорупційних і комплаєнс-практик, а також організації постачання.

«Ми розуміємо потребу в швидких, гнучких, короткострокових закупівлях. Наші партнери в європейських країнах також розуміють, що ми готові поділитися своїм досвідом. Ми досі прагнемо почути більше про те, через що пройшли інші агентства протягом усіх цих років і десятиліть, що фактично створює цей простір для співпраці», – заявив Жумаділов.
За його словами, для України ця ініціатива є можливістю масштабувати досвід забезпечення війська, сформований у ході повномасштабної війни, а для партнерів — отримати доступ до практичних рішень, які вже працюють у реальних умовах.
«Ми віримо в досвід українців у успішній відбитті жахливої агресії Росії. Ми обираємо процес, відкритість та спільну відповідальність. Об'єднуючи наш досвід, ми будуємо системи, які підтримують наші оборонні сили, а також безпеку Європи в цілому», – підкреслив командувач сил логістики Збройних сил Фінляндії Теро Ільтало.
Жумаділов додав, що партнери зацікавлені в таких ІТ-рішеннях ДОТ як цифрова екосистема DOT-Chain: маркетплейс озброєння DOT-Chain Defence, система управління харчуванням DOT-Chain Food та система управління поставками оперативного рівня DOT-Chain Arsenal.
Нещодавно прем’єр-міністерка Юлія Свириденко заявляла, що Агенція оборонних закупівель (ДОТ) спростить закупівлю пікапів та іншого транспорту для військовослужбовців за децентралізовані бюджети.
Як повідомляла УМ, Чотири роки формату «Рамштайн»: понад $150 млрд допомоги Україні.
Україна отримала сьомий транш фінансування від Європейського Союзу в межах Ukraine Facility загальним обсягом 2,8 млрд євро у понеділок, 8 червня. >>
Автори зазначають, що це вже вплинуло на російську тактику у війні з Україною. Особливо на тлі суперечок щодо доступу української ППО до ЗРК Patriot між Києвом та адміністрацією Трампа, чия “підтримка України в кращому випадку була половинчастою, а в гіршому – межувала з ворожістю”. >>
Утворення десяти репресивних зон, в яких економічний розвиток значно відставатиме від решти регіонів країни прогнозує Нацбанк України. Щоправда, така тенденція вже є, і з продовженням війни вона лише буде поглиблюватись. >>
Як далеко може бачити людське око? Вчені говорять, що якби не лінія горизонту, то воно могло б розгледіти полум’я від свічки на відстані близько 50 кілометрів. >>
У суді Приватбанк переміг своїх колишніх власників, Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, які намагалися оскаржити рішення суду, винесеного проти них у липні 2025 року. >>
Для посилення ППО України Держдепартамент США погодив можливий продаж обладнання для підтримки ракетного комплексу Hawk («Яструб»)на суму 108,1 млн доларів. >>