Прощавай «калаш»: ЗСУ переходять на штурмові гвинтівки Bren 2 Sich
Штурмові гвинтівки Bren 2 за чеською ліцензією почали виробляти в Україні. >>
Україна та Грузія відновили поромне сполучення. Вже відбулися перші рейси з порту Чорноморськ до Батумі.
Дію «транспортного безвізу»Україна та Європейський Союз продовжили до кінця 2025 року.
Як інформує УМ, про це 10 квітня повідомив премʼєр-міністр України Денис Шмигаль у Телеграм.
Тобто українські автомобільні перевізники й далі не потребуватимуть спеціальних дозволів. Це вже четверте продовження угоди з 2022 року. Завдяки ній український експорт дорогами до ЄС збільшився на 42%, а імпорт автотранспортом до України — на 37%.
«Транспортний безвіз» — це частина секторальної інтеграції України до Європи та передумова нашого членства в Євросоюзі», — зазначив премʼєр Шмигаль.
«Транспортний безвіз» ввели в червні 2022 року. Завдяки йому українські товари експортуються до Європи значно швидше, адже не потрібно затримуватись на митницях і оформлювати додаткові документи. Експортери можуть оформити транзитні декларації в Україні та безперешкодно їхати з ними до ЄС.
А ось із Грузією Україна відновила поромне сполучення: вперше з початку повномасштабного вторгнення з порту "Чорноморськ" до грузинського порту "Батумі" виконано два рейси.
Про це повідомив директор з комерційної роботи та логістики АТ "Укрзалізниця" Тимофій Мураховський.
"Виконано два рейси 18 і 26 березня з порту "Чорноморськ" до порту "Батумі", наступного тижня планується третій рейс", - сказав він.
За його словами, перші рейси в березні були виконані в режимі інформаційної тиші. Він закликав бізнес активніше долучатися до напрямку.
Він зазначив, що проект реалізується за участі судноплавної компанії "Укрферрі" (Одеса) й дочірньої компанії АТ "Укрзалізниця" UZ Cargo Poland (Варшава).
Нагадаємо, що в червні 2024 року компанія Ukrferry повідомила, що відновлює поромне сполучення Чорноморськ – Батумі, яке було зупинено на початку повномасштабного вторгнення.
Як повідомляла УМ, Євросоюз призупинив процес інтеграції Грузії.
Штурмові гвинтівки Bren 2 за чеською ліцензією почали виробляти в Україні. >>
Українська сторона вже визначила своє бачення тексту майбутньої угоди про надра: відсутність суперечностей між угодою і курсом України на вступ у ЄС – принципова позиція Києва. >>
Про "давно заплановану" передислокацію американського військового персоналу і техніки з аеропорту Ясьонка у Польщі поблизу Жешува, який є ключовим хабом допомоги Україні, оголосило Командування Сухопутних військ США в Європі й Африці. >>
Запуск освітньої платформи «Мрія» зі штучним інтелектом, гейміфікацією, оцінками «олівчиком» у телефоні для кожної школи відбудеться вже цього тижня. >>
На проєкт з виробництва дронів для України, щоб вона могла продовжувати боротьбу з російською агресією Нідерланди пообіцяли виділити 500 млн євро. >>
На території України від початку повномасштабного вторгнення значно збільшилася кількість викидів парникових газів, а в 2024 році цей показник зріс майже вдвічі у порівнянні з попередніми роками. >>