Касаційну скаргу росії суд у Нідерландах відхилив, підтвердивши рішення Гаазького арбітражу про виплату компенсації "Нафтогазу" за привласнені активи в окупованому Криму.
Як інформує УМ, про це повідомила пресслужба "Нафтогазу" на сайті компанії.
Верховний суд Королівства Нідерландів відмовив у задоволенні касаційної скарги Росії щодо скасування часткового рішення Гаазького арбітражу щодо відшкодування збитків, завданих незаконною експропріацією активів групи "Нафтогаз" в окупованому Криму.
"Таким чином, нідерландські суди вже вдруге та остаточно підтвердили законність та чинність часткового рішення арбітражного трибуналу при Постійній палаті третейського суду в Гаазі", – зазначили у групі "Нафтогаз".
Відповідно до часткового рішення від 22 лютого 2019 року трибунал підтвердив свою юрисдикцію в арбітражному провадженні та встановив, що Росія експропріювала активи групи Нафтогаз у Криму в порушення положень міжурядової угоди між Україною та РФ про заохочення та взаємний захист інвестицій.
У липні 2022 року Апеляційний суд Гааги відхилив заяву РФ щодо скасування часткового рішення.
Тепер Верховний суд погодився з позицією арбітражного трибуналу та Апеляційного суду Гааги, що юрисдикція арбітражного трибуналу поширюється виключно на інвестиції, зроблені після 1 січня 1992 року.
Після першого часткового рішення від 2019 року трибунал визначив розмір збитків та у квітні 2023 року постановив сплатити "Нафтогазу" компенсацію у розмірі 5 млрд доларів США, росія продовжує оскаржувати це рішення.
Нещодавно суд у Фінляндії за клопотанням компаній групи "Нафтогаз" наказав накласти арешт на окремі російські активи в країні задля виконання цього арбітражного рішення. Це стало першим таким прецедентом у Європі.
Як повідомляла УМ, Дає 274 тис. кубів газу на добу: Нафтогаз запустив нову свердловину.