Долар гривню береже: що відбулось із економікою України за 2024 рік
Про це пишуть у грудневому номері The Economist. Фінансові підсумки 2024 року досить цікаві. >>
Група Метінвест підтримує інтеграцію українського й італійського бізнесів задля сталого розвитку промисловості обох країн. (Фото: сайт Метінвест)
Бізнес-форум "Італія підтримує "Зроблено в Україні", де представники урядів двох країн говорили про інтеграцію українського й італійського бізнесів задля сталого розвитку промисловості обох країн, відбувся в Італії.
Організувало форум Міністерство економіки України за сприяння Міністерства підприємств і виробництва Італії. На форумі йшлося про стан справ у металургії, енергетиці та галузі відновлюваних джерел енергії, оборонних технологіях, аграрній і машинобудівній промисловості. Партнерами форуму стали компанії ДТЕК та "Метінвест" Ріната Ахметова.
Як інформує УМ, про це повідомили у пресслужбі "Метінвесту".
Представники компанії взяли участь у панелі "Металургія та критичні матеріали". Крім них, до обговорення долучилися представники італійського та українського урядів, а також бізнесів обох країн. Зокрема, перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко відзначила, що металургія є однією з галузей економіки, які єднають дві країни.
"Металургія динамічно розвивалася до повномасштабного вторгнення, і чи не найбільше впливала на економіку України, забезпечуючи близько 5,4% ВВП країни. Війна серйозно вдарила по виробництву сталі, однак відданість і рішучість українських металургів сприяють поступовому відновленню виробництва та збільшенню експорту продукції.
Україна має найбільші в Європі запаси залізної руди. Ми здатні повністю замінити росію в постачанні цієї сировини, а в перспективі – і чорних металів до ЄС, завдяки розвитку зеленої металургії. Разом ми можемо допомогти Україні реалізувати її потенціал для підтримки європейської стратегічної автономії", – зазначила вона.
Комерційний директор Групи Метінвест Дмитро Ніколаєнко відзначив, що компанія продовжує підтримувати виробництво, попри російську агресію проти України.
"Метінвест прагне очолити перехід Європи до виробництва зеленої сталі. Нашими основними ініціативами є плани з модернізації обладнання Північного ГЗК для підвищення якості та продуктивності, а також будівництво виробництва DRI/HBI із загальною потужністю 7,5 млн тонн на рік. Хочемо за допомогою інтеграції української металургії в європейську побудувати надійний сталевий міст між економіками України і ЄС", – сказав він.
За словами Дмитра Ніколаєнка, ці ініціативи спрямовані на виробництво 6,8 млн тонн зеленої сталі щороку, що зробить Метінвест основним гравцем на ринку сталого металургійного виробництва Європи й дасть змогу завантажити на 100% українські ГЗК Групи в Кривому Розі, створивши робочі місця.
Нагадаємо, 20 листопада Група Метінвест і Міністерство підприємств і виробництва Італії підписали декларацію про будівництво великого заводу з виробництва зеленої сталі потужністю 2,7 млн тонн на рік. Проєкт буде профінансовано з залученням з залученням коштів кредитних європейських фінансових інституцій.
Як відомо, у 2024 році компанія Метінвест Ріната Ахметова, з урахуванням асоційованих компаній та спільних підприємств, збільшила відрахування податків на 38% — до 15,2 млрд грн. Також компанія посіла перше місце у рейтингу найбільших приватних бізнесів України, з виторгом 270,5 млрд грн у 2023 році.
Як повідомляла УМ, Вводити ворога в оману: Метінвест почав виробництво макетів військової техніки.
Про це пишуть у грудневому номері The Economist. Фінансові підсумки 2024 року досить цікаві. >>
Смертність бджіл в Україні 2024 року на контрольованій території становила 20-25%, це значно вище за показники до повномасштабної війни та пояснюється несприятливими погодними умовами навесні та влітку, які призвели до скорочення площ медоносних рослин. >>
У німецького збройового концерну Rheinmetall Міністерство оборони України замовило додаткові 180 тис. 35-мм боєприпаси для зенітної установки Gepard. >>
Вперше Україна опублікувала відео застосування штурмовиками Су-25 високоточних авіабомб AASM-250 "Hammer" (перекл. із англ. - Молот), переданих Францією. Це оснащене ракетним форсувальником озброєння дає змогу Повітряним силам завдавати точного ураження по російських цілях. >>
Демонстраційний показ FPV-дронів на оптоволокні провело Міністерство оборони України – їх оцінили військові оператори безпілотників. >>
Транспортування російського природного газу територією України таки зупинили в інтересах національної безпеки рівно о 7:00 ранку 1 січня 2025 року. >>