Посилення морської оборони: Норвегія виділяє Україні 2,7 млрд крон
На посилення морської оборони України Норвегія виділяє ще додатково 2,7 млрд норвезьких крон (близько $242,38 млн). >>
У ЄС радять зробити запаси їжі та води на випадок війни з рф. У новому звіті йдеться про те, що громадяни ЄС повинні зберігати запаси основних товарів на випадок надзвичайної ситуації. (Фото: Chesnot)
Звіт про цивільну та військову готовність країн Європи підготували в Євросоюзі. Громадянам радять зробити запаси їжі та води на випадок війни чи іншої "великої надзвичайної ситуації".
Як інформує УМ, про це пише видання Newsweek.
Звіт підготував експрезидент Фінляндії та спецрадник президента Єврокомісії Саулі Нііністе.
Документ налічує 165 сторінок, наразі його представили президентці ЄК Урсулі фон дер Ляєн.
У звіті наголошується, що ЄС не був готовий ні до пандемії COVID-19, ні до агресії Росії проти України, і що йому необхідно перейти "від реакції до проактивної готовності".
Там зазначається, що ЄС має порадити домогосподарствам своїх країн бути готовими до самозабезпечення протягом щонайменше 72 годин у разі виникнення надзвичайної ситуації.
Держави-члени повинні надати громадянам рекомендації щодо створення необхідних запасів, евакуації та доступу до екстрених служб тощо.
Також там наводиться перелік речей, які необхідно мати на випадок надзвичайної ситуації. Йдеться про запаси їжі, напоїв та ліків, ліхтарики, радіоприймач на батарейках.
"Ці поради спрямовані на те, щоб підготувати громадян ЄС до надзвичайних ситуацій - від чергової пандемії до екстремальних погодних умов або збройної агресії. Хоча у звіті російська агресія не називається єдиною можливою загрозою, вона вказується як головна", - пише видання.
"У нас немає чіткого плану, що робитиме ЄС у разі збройної агресії проти держави-члена. Загроза війни, яку становить РФ для європейської безпеки, змушує нас розглядати це як центральний елемент нашої готовності, не припиняючи роботу над підготовкою до інших серйозних загроз", - зазначається у звіті.
У документі йдеться, що хоч загрозу агресії РФ найбільше відчувають її безпосередні сусіди, будь-які дії РФ проти однієї країни-члена ЄС вплинуть на всі 27 країн блоку.
Як повідомляла УМ, кухонні газові плити вбивають щороку десятки тисяч європейців.
На посилення морської оборони України Норвегія виділяє ще додатково 2,7 млрд норвезьких крон (близько $242,38 млн). >>
Вранці 15 грудня в Керченській протоці стало відомо, що тонуть два танкери "Волгонефть 212" і "Волгонефть-239", їх розламало навпіл, і мазут почав текти у воду. >>
Нові правила для в’їзду до країн Європейського Союзу вступлять в дію вже у 2025 році. >>
Касаційну скаргу росії суд у Нідерландах відхилив, підтвердивши рішення Гаазького арбітражу про виплату компенсації "Нафтогазу" за привласнені активи в окупованому Криму. >>
Друга партія літаків F-16 від Данії вже прибула в Україну. >>
Світові засоби масової інформації наприкінці листопада знову були заповнені новинами про чергове блокування польськими фермерами державного кордону з Україною, звідки до країн Євросоюзу не могли в’їжджати авто з найрізноманітнішими вантажами. >>