Лідери G7 заявили про подальшу допомогу Україні
Необхідну допомогу і підтримку для захисту від російської агресії стільки, скільки буде потрібно продовжуватимуть надавати Україні країни "Групи семи" (G7). >>
У ЄС радять зробити запаси їжі та води на випадок війни з рф. У новому звіті йдеться про те, що громадяни ЄС повинні зберігати запаси основних товарів на випадок надзвичайної ситуації. (Фото: Chesnot)
Звіт про цивільну та військову готовність країн Європи підготували в Євросоюзі. Громадянам радять зробити запаси їжі та води на випадок війни чи іншої "великої надзвичайної ситуації".
Як інформує УМ, про це пише видання Newsweek.
Звіт підготував експрезидент Фінляндії та спецрадник президента Єврокомісії Саулі Нііністе.
Документ налічує 165 сторінок, наразі його представили президентці ЄК Урсулі фон дер Ляєн.
У звіті наголошується, що ЄС не був готовий ні до пандемії COVID-19, ні до агресії Росії проти України, і що йому необхідно перейти "від реакції до проактивної готовності".
Там зазначається, що ЄС має порадити домогосподарствам своїх країн бути готовими до самозабезпечення протягом щонайменше 72 годин у разі виникнення надзвичайної ситуації.
Держави-члени повинні надати громадянам рекомендації щодо створення необхідних запасів, евакуації та доступу до екстрених служб тощо.
Також там наводиться перелік речей, які необхідно мати на випадок надзвичайної ситуації. Йдеться про запаси їжі, напоїв та ліків, ліхтарики, радіоприймач на батарейках.
"Ці поради спрямовані на те, щоб підготувати громадян ЄС до надзвичайних ситуацій - від чергової пандемії до екстремальних погодних умов або збройної агресії. Хоча у звіті російська агресія не називається єдиною можливою загрозою, вона вказується як головна", - пише видання.
"У нас немає чіткого плану, що робитиме ЄС у разі збройної агресії проти держави-члена. Загроза війни, яку становить РФ для європейської безпеки, змушує нас розглядати це як центральний елемент нашої готовності, не припиняючи роботу над підготовкою до інших серйозних загроз", - зазначається у звіті.
У документі йдеться, що хоч загрозу агресії РФ найбільше відчувають її безпосередні сусіди, будь-які дії РФ проти однієї країни-члена ЄС вплинуть на всі 27 країн блоку.
Як повідомляла УМ, кухонні газові плити вбивають щороку десятки тисяч європейців.
Необхідну допомогу і підтримку для захисту від російської агресії стільки, скільки буде потрібно продовжуватимуть надавати Україні країни "Групи семи" (G7). >>
Угоду, яке Міністерство оборони України підписало контракт із фінською компанією ICEYE — лідером у галузі SAR –супутників, названо стратегічно важливою. >>
Запустити швидкісне залізничне сполучення від Берліна до Києва у планах Євросоюзу: очікується, що план буде реалізований до 2040 року. >>
Польща розпочала будівництво лінії оборонних укріплень, які назвали «Східний щит», на кордоні з росією. >>
Оголошену консенсусну позицію лідерів країн «Групи семи» щодо рішення колективно надати Україні фінансову допомогу у вигляді макрофінансового кредиту на 45 мільярдів євро привітала Європейська комісія. >>
Україна заблокувала участь Росії у складі бюро Водної конвенції під час засідання 10-ї наради сторін Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер. >>