Очевидне-неймовірне в кулуарах Давоса. Україна в жорсткому сценарії світового рукотворного апокаліпсису
Минулого тижня в швейцарському місті Давос пройшов Всесвітній економічний форум. >>
Богдана – українська самохідна артилерійська установка калібром 155 мм. (Фото Нацгвардії МВС)
Данія профінансувала виробництво 18 українських гаубиць «Богдана», які вже надійшли на поле бою для ЗСУ.
Як інформує Україна молода, про це повідомив міністр оборони Данії Трольс Лунд Поульсен під час виступу на Ялтинській європейській стратегії (YES).
При цьому, Данія стала першою країною Євросоюзу, яка вирішила виділити кошти на закупівлю в українських виробників озброєння та військової техніки для ЗСУ.
"Це була перша угода, яку ми уклали. У липні ми подали замовлення (українським виробникам. – Ред.) на виробництво 18 артилерійських систем "Богдана", а цими вихідними їх вже передали українським Збройним силам", – сказав пан Поульсен.
Міністр також зазначив, що в Україні виробляти зброю набагато дешевше, ніж виготовляти або купувати її на Заході. Також дешевше підтримувати її боєздатність.
З огляду на цей фактор, офіційний Копенгаен закликає європейські країни фінансувати виробництво зброї на теренах України.
Нагадаємо, "Богдана" – українська самохідна артилерійська установка калібром 155 мм. ЗСУ офіційно прийняли її на озброєння у 2023 році.
Як відомо, Україна та Данія 13 червня підписали меморандум про закупівлю північноєвропейською державою озброєння та техніки в українських виробників.
Минулого тижня в швейцарському місті Давос пройшов Всесвітній економічний форум. >>
Гамбурзьку декларацію підписали у понеділок, 26 січня, Велика Британія та ще 9 країн - історичний пакт про безпеку чистої енергії. >>
Рішення про поетапну відмову від імпорту російського трубопровідного газу та скрапленого природнього газу, Рада ЄС офіційно ухвалила в понеділок, 26 січня – документ також передбачає контроль за постачаннями й пошук альтернативних джерел енергії. >>
У співпраці з волонтерами чеська компанія постачає Україні FPV-дрони на оптоволокні, які створені на основі технологій із перехоплених російських БпЛА. >>
Ухвалене в останню хвилину в грудні компромісне рішення має на меті закрити передбачуваний дефіцит фінансування України на 2026-2027 роки на суму 140 млрд євро. >>
Броньовану бойову машину MAC OWL офіційно презентувала українська компанія MAC HUB. >>