Європа наздогнала США за обсягами військової підтримки України - дослідження

13:39, 25.04.2024
Європа наздогнала США за обсягами військової підтримки України  - дослідження

Обсяг європейської військової підтримки України зрівнявся з американською.

Європа за останні місяці наздогнала відставання від США за обсягом військової підтримки України. Європа надала близько 42 млрд євро, США - 43,1 мільярда.

 

Як інформує УМ, це випливає з нового дослідження Ukraine Support Tracker щодо допомоги Україні, які регулярно проводить Кільський інститут світової економіки.

 

Із початку повномасштабного вторгнення військова підтримка від Європи сягнула 42 мільярди євро з точки зору асигнувань, що майже зрівнюється з асигнуваннями США в розмірі 43,1 млрд євро.

 

"Загалом у січні та лютому 2024 року європейські країни виділили Україні близько 6 мільярдів євро допомоги, майже вся – для військових", - йдеться у дослідженні.

 

Зокрема, Німеччина оголосила про свій найбільший за майже рік пакет військової допомоги - 2,4 млрд євро. До нього увійшли і системи протиповітряної оборони, і артилерія калібру 155 мм, боєприпаси тощо.

 

Швеція також виділила свій найбільший військовий пакет за всю історію (0,7 мільярда євро), який містить різноманітне як морське, так і сухопутне військове обладнання.

 

Загалом станом на 29 лютого донори та ЄС виділили 89,9 млрд євро допомоги на військову, гуманітарну та фінансову підтримку України, з них США - 67 млрд євро. Водночас з літа 2023 року асигнування Європи стабільно перевищували надходження від США, оскільки Конгрес більше року не схвалював жодної нової допомоги Україні.

 

Нагадаємо, що Палата представників США у суботу, 20 квітня, проголосувала за законопроєкт про іноземну допомогу для України.

 

Як повідомляла УМ, Невтішний рекорд: глобальні військові витрати у світі сягли 2,5 трильйонів доларів.