Україна вперше проходитиме зиму за рахунок газу власного видобутку

16:15, 25.09.2023
Україна вперше проходитиме зиму за рахунок газу власного видобутку

"Український видобуток - спільне досягнення».

Майбутній опалювальний сезон Україна вперше пройде лише за рахунок газу власного видобутку.

 

Як інформує УМ, про це 25 вересня повідомила НАК "Нафтогаз України" у Телеграм.

 

"Хочу нагадати, що ми збільшуємо обсяги газу власного видобутку, ці показники зростають. У 2023 році "Нафтогаз" пробурив рекордну кількість нових свердловин, і ми продовжимо цей тренд наступного року. Цю зиму ми плануємо пройти за рахунок газу українського видобутку, і наші розрахунки підтверджують таку можливість", - сказав голова компанії Олексій Чернишов.

 

Він висловив упевненість, що Україна пройде опалювальний сезон без потрясінь не лише в плані забезпечення газом, а й без змін вартості блакитного палива для населення.

 

"Ми абсолютно впевнено дивимося в майбутню зиму. Газу в нас достатньо, тарифи стабільні. Відтак, прошу всіх споживачів забезпечувати енергоефективні заходи і поставитися відповідально до цього типу енергії. Тому що це український видобуток, наше з вами спільне досягнення", - зазначив Чернишов.

 

Нагадаємо, що АТ "Укргазвидобування" (УГВ) ставить за ціль збільшити у 2023 році видобуток природного газу на 1 млрд куб. м - до 13,5 млрд куб. м. У 2022 році компанія видобула 12,5 млрд куб. м природного газу (товарного), що на 3% менше, ніж 2021-го.

 

Як повідомляла УМ, Найпотужніша за останні роки: «Укргазвидобування» запустило нову свердловину.