Уперше США передадуть Україні конфісковані гроші російських олігархів

09:34, 07.09.2023
Уперше США передадуть Україні конфісковані гроші російських олігархів

Спільна пресконференція державного секретаря США Ентоні Блінкена та глави МЗС України Дмитра Кулеби.

США вперше передадуть Україні конфісковані у російських підсанкційних олігархів активи заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.

 

Як інформує УМ, про це стало відомо зі спільної пресконференція Блінкена та глави МЗС України Дмитра Кулеби.

 

«Ми вперше передаємо Україні активи, конфісковані у російських олігархів, які потрапили під санкції, які тепер використовуватимуться для підтримки українських військових ветеранів», - заявив Блінкен.

 

За словами держсекретаря США, "ті, хто сприяв агресивній війні Путіна, мають заплатити за це".

 

Йдеться про 5,4 млн доларів, які плануюють направити на підтримку та реабілітацію ветеранів.

 

Ці кошти спрямуюють Україні в рамках допомоги про яку оголосив Блінкен на понад 1 мільярд доларів.

 

Ця допомога включає 175 мільйонів дол., на компоненти систем ППО, ракети для HIMARS, боєприпаси, амуніцію та системи зв'язку.

 

100 мільйонів дол. підуть на забезпечення довгострокових військових потреб.

 

90,5 мільйона дол. - на гуманітарну допомогу з розмінування.

 

300 мільйонів дол. - на підтримку зусиль правоохоронних органів з відновлення та підтримання правопорядку на звільнених територіях, у тому числі в містах і селищах, що зазнають безперервних обстрілів з боку Росії.

 

206 мільйонів дол. будуть спрямовані на гуманітарну допомогу, включаючи продовольство, воду та притулок для вимушених переселенців в Україні, а також біженців за кодоном.

 

203 мільйони дол. – на підтримку прозорості та підзвітності інституцій, посилення ключових реформ, пов'язаних з боротьбою з корупцією, верховенством права та правосуддям, а також на розслідування воєнних злочинів, скоєних Росією.

 

Перебуваючи в Києві, Блінкен сказав, що Вашингтон бачить прогрес українського контрнаступу, і Штати подбають про те, щоб Україна і зараз, і в довгостроковій перспективі мала необхідну допомогу.

 

Раніше США оголосили про надання Україні нового пакету військової допомоги, до якого, зокрема, увійшли боєприпаси зі збідненим ураном.

 

Блінкен на пресконференції з главою МЗС України Дмитром Кулебою 6 вересня повідомив, що Вашингтон виділить для допомоги Україні понад мільярд доларів.

 

Як повідомляла УМ, Ентоні Блінкен прибув з офіційним візитом до Києва вранці 6 вересня.