Постачання зброї сповільнене через корупцію в Україні – Науседа

11:59, 05.09.2023
Постачання зброї сповільнене через корупцію в Україні – Науседа

Президент Литви Гітанас Науседа дорікає українській владі за розгул корупції. (Фото з відкритих джерел)

Корупційні скандали в Україні відчутно впливають на країни Заходу при ухваленні рішень про постачання зброї Києву – таку різку заяву зробив президент Литви Гітанас Науседа.

 

Як інформує УМ, про це повідомила телерадіокомпанія LRT.

 

«Це важлива причина. Це дуже важлива причина. Оскільки ті держави, які надають підтримку Україні, є демократичними державами, значить, вони повинні враховувати настрої свого суспільства і думку виборців.

 

Уявіть, що виборці в тій чи іншій державі бачать, що в країні, на яку спрямована допомога, відбуваються дуже помітні корупційні скандали. Це величезний удар по репутації цієї держави», - сказав, зокрема,  Науседа.

 

Свої коментарі Науседа озвучив після того, як президент України Володимир Зеленський ухвалив рішення замінити міністра оборони Олексія Рєзнікова на Рустема Умєрова, який з минулого року очолював Фонд держмайна.

 

Хоча Зеленський у своїй заяві не згадав корупцію, останнім часом у Міністерстві оборони України розпочалися розслідування щодо зловживань і хабарництва під час закупівель зброї.

 

Науседа, втім, не вважає, що цей факт став причиною затримки поставок американських винищувачів F-16.

 

"Іноді справи пов'язані ще й із тим, що одна справа ухвалити рішення, інша справа – реалізувати це рішення", – сказав литовський президент.

 

Раніше міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас заявив, що наступнику Олексія Резнікова на посаді глави Міноборони України потрібно буде докласти зусиль для налагодження відносин із західними лідерами.

 

Норвегія очолить зусилля НАТО з вестернізації української практики оборонних закупівель, а також розвиватиме співпрацю між країнами-членами Альянсу і Україною.

 

Як повідомляла УМ, Тривожні симптоми: чому корупція у Зе-владі загрожує існуванню України.