«Вишки Бойка»: Україна та Росія ведуть бої у Чорному морі – британська розвідка

10:56, 27.08.2023
«Вишки Бойка»: Україна та Росія ведуть бої  у Чорному морі – британська розвідка

У Чорному морі точаться запеклі бої між Україною та росією за "вишки Бойка".

За стратегічно важливі газові та нафтові платформи у Чорному морі між Кримом та Одесою – так звані "вишки Бойка", йдуть бої між українськими і російськими морськими та повітряними силами.

 

Як інформує УМ, про це 27 серпня сказано у звіті Міноборони Британії у Х.

 

У відомстві зазначають, що ці платформи не тільки "контролюють цінні вуглеводневі ресурси" але, як і острів Зміїний на заході, також "можуть використовуватися як бази передового розгортання, вертолітні майданчики і для розміщення ракетних систем дальнього радіуса дії".

 

Розвідка нагадала, що минулого тижня російський бойовий літак обстріляв український військовий малий катер, який перебував в районі так званих "вишок Бойка" на північному заході моря.

 

"Після повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році Україна завдала ударів по кількох платформах, контрольованих Росією. І РФ, і Україна також періодично захоплювали їх своїми військами", – йдеться у зведенні.

 

Нагадаємо, що так звані "вишки Бойка" росія захопила під час анексії Криму у 2014 році.

 

Як повідомляла "УМ", днями Сили безпеки й оборони України завдали удару по російському літаку над Чорним морем, коли той намагався знищити український катер в районі так званих "вишок Бойка", – літак окупантів зазнав пошкоджень.