Українська операція у Новоросійську ставить під загрозу фінансування війни Росії

11:30, 05.08.2023
Українська операція у Новоросійську ставить під загрозу фінансування війни Росії

ВДК "Оленегорский горняк" накрінився на бік після знайомства з дроном СБУ. (Фото з відкритих джерел)

У результаті атаки на корабель "Оленегорский горняк" у бухті Новоросійська була поставлена під загрозу інфраструктура експорту нафти РФ, яка є одним з джерел фінансування війни проти України.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Finansial Times.

 

Видання наголошує, що дрони атакували корабель після виходу Росії з "зернової угоди" та масових обстрілів портової інфраструктури України. При цьому FT припускає, що атака на нафтоекспортну інфраструктуру Росії, ймовірно, викличе занепокоєння в Білому домі та інших західних столицях.

 

Вашингтон тривалий час очолював зусилля, щоб уникнути зростання цін на нафту перед президентськими виборами у США.

 

Зазначається, що Новоросійськ є головним чорноморським нафтовим портом Росії. У день він експортує близько 600 тисяч барелів нафти. Також цей порт є пунктом експорту нафти з Казахстану, де закінчується лінія Каспійського трубопровідного консорціуму. Хоча у Казахстані заявили, що інфраструктурі трубопроводу не було завдано жодної шкоди.

 

"Все, що може призвести до скорочення постачання російської нафти на ринок, не буде вітатися Білим домом", - вважає колишній аналітик ЦРУ Геліма Крофт.

 

На її думку, один із занепокоєнь США полягає у тому, що підтримку України буде важче підтримувати на тлі енергетичної кризи.

 

Як повідомляла УМ, в ніч на 4 серпня у районі порту Новоросійськ у Краснодарському краї РФ пролунали вибухи. Міноборони РФ поскаржилося на атаку морських дронів.Стало відомо, що  СБУ провела спецоперацію у бухті Новоросійська, внаслідок чого було пошкоджено десантний корабель «Оленегорський горняк».

 

Також цієї ночі вже у районі Кримського мосту був атакований дронами великий нафтовий танкер РФ SIG.