Верхня палата парламенту Швейцарії схвалила реекспорт зброї в Україну

16:03, 07.06.2023
Верхня палата парламенту Швейцарії схвалила реекспорт зброї в Україну

Швейцарські парламентарі прийняли 7 червня історичне рішення на користь Україні.

Поправка, яка дасть змогу реекспортувати зброю в Україну нарешті схвалена сьогодні, 7 червня, Верхньою палатою парламенту Швейцарії.

 

Як інформує УМ, про це повідомила пресслужба швейцарського парламенту.

 

"Країнам, які купують швейцарську військову техніку, має бути дозволено на певних умовах реекспортувати її в країни, залучені в збройні конфлікти", – йдеться у повідомленні.

 

Відповідне рішення підтримали 22 голосами, 17 – проти, ще четверо утрималися.

 

Згідно з поправкою, країни-покупці швейцарської зброї все одно повинні будуть підписати декларацію про заборону реекспорту, однак її термін може бути обмежений до 5 років. Реекспорт буде можливий лише для країн призначення, які не порушують права людини і не використовують зброю проти цивільного населення.

 

Нагадаємо, 1 червня нижня палата парламенту Швейцарії, Національна рада, проголосувала проти поправки, яка б дозволила третім країнам реекспортувати зброю швейцарського виробництва, зокрема, в Україну. Після голосування верхньої палати вони розглянуть поправку повторно.

 

З початку війни в Україні кілька країн звернулися до Швейцарії з проханням дозволити передачу швейцарської зброї, яка є у їхньому арсеналі, Києву.

 

Німеччина, наприклад, хотіла передати Україні боєприпаси для зенітних установок Gepard, а також кулеметні боєприпаси. Данія звернулася до Берна за дозволом на постачання в Україну бронетранспортери Piranha III. Однак Швейцарія відхилила обидві заявки. Це викликало міжнародну критику.

 

Як повідомляла УМ, раніше у Швейцарії парламентарі не підтримали реекспорт зброї в Україну.