ЗСУ отримають додаткові САУ Gepard і системи Iris-Т - Шольц

13:49, 02.03.2023
ЗСУ отримають додаткові САУ Gepard і системи Iris-Т - Шольц

Шольц нагадав, що Німеччина протягом року надала Україні всебічної допомоги на понад 14 млрд євро. (facebook.com/olafscholz)

Канцлер Німеччини Олаф Шольц анонсував поставку в Україну додаткових зенітних самохідних установок Gepard та систем протиповітряної оборони IRIS-T найближчими тижнями. 

 

Як інформує Україна молода, про це він повідомив під час виступу у Бундестазі, цитує його Spiegel.

 

Німеччина буде продовжувати разом із партнерами допомагати Збройним силам України як зброєю, так і з точки зору підготовки солдатів.

 

«Путін продовжує робити ставку на воєнну перемогу. Але цієї перемоги не буде. Також і тому, що ми та наші партнери будемо продовжувати підтримувати Україну», - сказав глава уряду ФРН.

 

Він нагадав, що Німеччина протягом року, що минув, надала Україні всебічної допомоги на понад 14 млрд євро.

 

Політик перерахував зброю, яку його держава передала Україні в тісній координації з партнерами, зокрема, зазначив, що ближчими тижнями Україна отримає додаткові САУ Gepard і системи Iris-Т, які захистять від російських повітряних атак. Промисловість паралельно працює над виробництвом боєприпасів і запчастин.

 

Уже понад 3 тисячі українських військових отримали навчання в Німеччині, ще для понад 1 тисячі навчання почнеться незабаром, поінформував канцлер. Він зазначив, що ФРН стала центральним тренувальним центром у Європі, в координації зі США та Великобританією.

 

Шольц зазначив, що рішення про передачу всіх видів озброєнь приймаються нелегко, але це робиться в тісній координації зі союзниками та на основі принципу, щоби НАТО не стала стороною війни.

 

Глава уряду також наголосив на необхідності підвищувати боєздатність власної армії, Бундесверу, та здатність протистояти гібридним загрозам, таким, зокрема, як кібератаки та кампанії з дезінформації, які проводить росія. Залежності від російських енергоносіїв Німеччина вже позбулась, зазначив глава її уряду.

 

«російська агресія стала поворотним моментом в історії не лише для України, але й для Німеччини та всієї Європи», - підсумував Шольц.

 

Як відомо, Канцлер ФРН Олаф Шольц виступив з історичною промовою, у якій оголосив про те, що Німеччина відступить від своєї багаторічної політики непостачання зброї в кризові регіони, 27 лютого 2022 року, через 3 дні після початку повномасштабної війни рф проти України.

 

Як повідомляла УМ, німецький оборонний концерн Rheinmetall у рамках замовлення уряду Німеччини розпочинає поставку в Україну автоматизованих систем розвідки