Китай, Пакистан та Індія не бажають ділитися снарядами - Резніков

14:25, 31.12.2022
Китай, Пакистан та Індія не бажають ділитися снарядами - Резніков

ЗСУ мають дефіцит снарядів

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що в Україні є дефіцит снарядів, однак є країни, в яких запасів достатньо, проте вони не планують ділитися озброєнням.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє LB..ua

 

Водночас озброєнням не хочуть ділитися і з Росією. 

 

За словами Резнікова, країни, в яких є запаси – це Китай, Пакистан та Індія.

 

«У них своя позиція, вони її там тримають. Не планують поки що ділитися, на жаль, з нами, на щастя – з ними теж. Тому виклики – що будуть закінчуватися наші запаси старорадянського режимного озброєння та амуніція до 122-го і 152-го – були зрозумілі на початку цього вторгнення, коли ми побачили інтенсивність ведення бойових дій»,—зазначив міністр.

 

На сьогодні Україна має 8 систем 155 калібру від різних країн, які справно воюють, і до них також було отримано 155 калібр. Резніков наголосив, що з часом поступово має відбутися повне заміщення артилерії на натовський стандарт.

 

«В Україні є власне виробництво снарядів. На сьогодні наша країна проводить випробування, деякі взірці вже затвердили та уклали контракти на виробництво.

"Деякі – на укладанні контрактів, і це абсолютно правильний підхід, тому що ми маємо бути незалежні в усьому, зокрема у постачанні собі амуніції. Що більш незалежними ми будемо, то легше нам буде»,– сказав Резніков.

 

За словами міністра, наразі є питання фінансів, які треба в це вкласти, виробничих потужностей у захищених місцях, з урахуванням загрози з неба і часу.

 

Є якісь складові речі, як, наприклад, ті самі вибухові складові, порохи. Це непросто і нешвидко. Розгортання вже почалося, але вихід на об’єм найближчим часом просто нереальний з об’єктивних причин. Тому ми маємо укладати контракти всюди, де можемо, і ми це робимо. У мене укладені контракти де тільки це було можливо на весь 2023 рік. У мене як міністра, міністерства, плюс партнери. Головне – стабільне, постійне забезпечення,
– підкреслив Резніков.

 

США поставили в Україну вже 900 тисяч стандартних та 4 тисячі високоточних 155-міліметрових артилерійських снарядів. Як виявилось, таку кількість виробляють за 5-6 років.

 

Таким чином, США планують спільно з виробниками збільшити темпи виробництва до 36 тисяч артилерійських снарядів на місяць, які мають бути реалізовані протягом наступних 3 років.

 

Як повідомляла УМ, Бундестаг обурений відмовою Шольца передати танки Україні.