Щоб всі так жили: хто-хто з пенсіонерів отримує понад 23 тисячі гривень?
Зважаючи на те, що пенсійна система має забезпечити виплату пенсій усім без винятку українцям в умовах дуже обмеженого через війну фінансового ресурсу >>
рашистські кораблі експортували вкрадене українське зерно до різних країн, ймовірно, до Лівії та Ірану. (Фото з відкритих джерел)
Впродовж повномасштабної війни росія вивезла з непідконтрольних Украіні територій пшениці щонайменше на $1 млрд.
Як інформує Україна молода, про це інформує агентство Bloomberg із посиланням на дослідження NASA Harvest – програми американського аерокосмічного агентства з продовольчої безпеки та сільського господарства.
Дослідження проводилося з використанням супутникових знімків і дає уявлення про те, що відбувається на захоплених РФ територіях.
Згідно з оцінками NASA Harvest, майже чверть української пшениці вирощується на тимчасово окупованих територіях.
З непідконтрольних Києву територій цього року було зібрано майже 6 млн тонн пшениці, близько 88% озимих культур. Водночас площі з незібраним врожаєм переважно знаходяться вздовж лінії фронту.
Оцінки NASA Harvest стосуються саме пшениці й поки виключають інші агрокультури чи продукти харчування, які зберігалися на складах.
Зазначається, що кораблі РФ експортували вкрадене українське зерно, ймовірно, до різних країн, таких як Лівія та Іран. Водночас складно оцінити обсяги такого “експорту”, оскільки відправники приховують походження вантажів зерна.
Фахівці NASA Harvest підрахували, що українські аграрії цього року зібрали 26,6 млн тонн пшениці. Це на кілька мільйонів тонн перевищує інші прогнози.
Видання цитує прокуратуру Швейцарії, де наголосили, що комерціалізація вкраденої сировини може вважатися воєнним злочином.
Українська компанія HarvEast повідомила в коментарі Bloomberg, що всі озимі культури, які вона висадила на своїх землях у Донецькій області, російські окупанти вкрали та вивезли з України.
Видання нагадує, що Україна є великим експортером пшениці. Тому блокада українських портів після повномасштабного вторгнення військ РФ призвела до стрімкого зростання цін, потенційно зробивши контрабанду зерна більш прибутковою.
Укладена в липні в Стамбулі зернова угода, яка дозволила Україні поновити експорт, допомогла знизити ціни на зерно. Проте вони все ще залишаються історично високими.
Як відомо, зерно та іншу агропродукцію експортують із трьох українських портів на Чорному морі: Одеса, Чорноморськ та Південний.
17 листопада стало відомо, що дію зернового коридору через Чорне море продовжено ще на чотири місяці.
Як повідомляла УМ, десятки суден стоять в черзі у Туреччині для проходу інспекції «зернового коридору».
Зважаючи на те, що пенсійна система має забезпечити виплату пенсій усім без винятку українцям в умовах дуже обмеженого через війну фінансового ресурсу >>
Агенція Міноборони купує протитанкові міни часів Другої світової. Так, Агенція оборонних закупівель ініціювала закупівлю протитанкових мін, виготовлених 80 років тому та ще й за досить високою ціною. >>
Першу нову колісну гаубицю RCH 155 Україні передав міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. Всього заплановано передати Україні 54 гаубиці цього типу. >>
Із 2025 року курс «Підприємництво і фінансова грамотність» стане обов’язковою навчальною дисципліною для учнів 8-9 класів у закладах загальної середньої освіти >>
Служба безпеки викрила менеджмент українського холдингу та їхніх спільників, які допомагали рф обходити санкції на експорт енергоносіїв. >>
Міністр оборони Канади Білл Блер на засіданні Контактної групи з питань оборони України («Рамштайн») оголосив, що його країна виділить близько $303 мільйони на військову допомогу Україні. >>