ЄС пропонує Україні новий механізм надання 18 млрд євро фінансової допомоги

09:18, 08.11.2022
ЄС пропонує Україні новий механізм надання 18 млрд євро фінансової допомоги

План ЄС має на меті забезпечити більшу передбачуваність у фінансовій підтримці України. (Фото з відкритих джерел)

Європейський Союз планує запропонувати Україні новий механізм надання фінансової допомоги в розмірі 18 мільярдів євро.

 

Механізм має більш передбачувану основу, пропозицію оголосять у середу, 9 листопада.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Bloomberg  у вівторок.

 

Зазначається, з посиланням на поінформованих осіб, фінансовий план створить стійку основу для покриття фінансів України в 2023 році, залишаючись при цьому гнучким для коригування допомоги відповідно до мінливих потреб у фінансуванні.

 

План також допоможе підготувати ґрунт для зусиль з відновлення.

 

План ЄС має на меті забезпечити більшу передбачуваність у фінансовій підтримці України після критики з боку США та Києва щодо затримок у наданні ліквідності. Україна потребує близько 38 мільярдів доларів наступного року, і адміністрація Байдена дала зрозуміти, що готова покрити близько половини цієї суми.

 

Новий інструмент для України забезпечить високо пільгові кредити для покриття нагальних потреб, відновлення критично важливої інфраструктури та початкової підтримки післявоєнної реконструкції.

 

Виділення кредитів відбуватиметься на умовах, які Україна має виконати у сфері верховенства права, управління, боротьби з шахрайством та корупцією, що сприятиме її зусиллям щодо набуття членства в Європейському Союзі.

 

Щоб уникнути подальших затримок, Єврокомісія запропонує використати додаткову подушку в бюджеті ЄС як гарантію для залучення коштів. Цей варіант вимагатиме одностайної підтримки урядів 27 країн-членів для внесення змін до бюджетних рамок ЄС.

 

Це може бути нелегко зробити. Угорщина в понеділок заявила, що не буде підтримувати виділення додаткових спільних фондів ЄС для України.

 

Коментарі міністра закордонних справ Петера Сійярто з'явилися в той час, коли Будапешт перебуває на завершальній стадії переговорів з Європейською комісією щодо остаточного узгодження свого плану відновлення, які були призупинені через суперечку щодо верховенства права. Країна потребує дозволу ЄС до кінця року, інакше вона ризикує втратити 70% з 5,8 млрд. євро грантів, призначених для країни.

 

Як повідомляла «УМ», раніше президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підтвердила, що цього тижня запропонує суттєвий фінансовий пакет від ЄС обсягом до 1,5 мільярда євро щомісяця, загальним обсягом до 18 мільярдів євро.

 

Наразі держави-члени не дійшли згоди щодо того, чи повинна допомога Україні надаватися у вигляді грантів або пільгових кредитів, як це було до цього часу.

 

Нагадаємо, проведення четвертого саміту глав держав та урядів Ради Європи планується у зв’язку з повномасштабною неспровокованою війною росії проти України — учетверте в історії після 1993, 1997 та 2005 років.