Економіка пішла в «піке»: цьогоріч ВВП України скоротився на 1,2%
У поточному році за перші два місяці ВВП скоротився приблизно на 1,2%, однак уряд очікує відновлення економічної активності найближчим часом. >>
Наслідки для "зеленої" енергетики України через війну - катастрофічні.
Через повномасштабне вторгнення росії 90% потужностей вітрової та 45-50% сонячної енергетики в Україні виведені з експлуатації.
Як інформує УМ, про це 23 жовтня заявив міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв’ю каналу «Ми – Україна».
"Зелена" енергетика – це, напевно, найбільш постраждала галузь, адже на півдні України в нас основна частина потужностей. Ми втратили приблизно 90% "вітру" та 45-50% "сонця". Це величезні втрати", - зазначив очільник Міненерго.
Водночас він висловив переконання, що Україна має великий потенціал щодо розвитку відновлюваної енергетики, зокрема вітроенергетики. І Європа зацікавлена в тому, щоб після завершення війни інвестувати в цей напрямок.

"Ми мали стратегію, яка передбачала, що у 2030 році частка "зеленої" енергетики в енергобалансі України становитиме мінімум 25%. Думаю, що після нашої перемоги, з урахуванням тих руйнацій, завданих росією, ми, можливо, її переглянемо та збільшимо відсоток", - додав Галущенко.
Водночас він висловив переконання, що Україна має великий потенціал щодо розвитку відновлюваної енергетики, зокрема вітроенергетики. І Європа зацікавлена в тому, щоб після завершення війни інвестувати в цей напрямок.
«Ми мали стратегію, яка передбачала, що у 2030 році частка «зеленої» енергетики в енергобалансі України становитиме мінімум 25%. Думаю, що після нашої перемоги, з урахуванням тих руйнацій, завданих росією, ми, можливо, її переглянемо та збільшимо відсоток», - сказав Галущенко.
Нагадаємо, що з 10 жовтня росія здійснює масовані удари ракетами та дронами-камікадзе по цивільній енергетичній інфраструктурі України. В результаті пошкоджено понад 45 об'єктів енергетики. Укренерго запровадило обмеження електропостачання у центрі та на півночі України.
Як повідомляла УМ, питання зеленої генерації надмірно політизоване.
У поточному році за перші два місяці ВВП скоротився приблизно на 1,2%, однак уряд очікує відновлення економічної активності найближчим часом. >>
Зафіксовано початок масштабної кампанії з дискредитації України у нібито прагненні заблокувати постачання енергоносіїв до Європейського Союзу. >>
Санкційні обмеження на купівлю російської нафти та нафтопродуктів, які транспортуються танкерами в морі Сполучені Штати скасували на 30 днів >>
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка запускає новий формат співпраці між державою, українськими компаніями та міжнародними партнерами. Україна першою в світі відкриває можливість тренувати моделі штучного інтелекту для безпілотних систем на основі реальних бойових даних. >>
У річці Дністер після атаки рф 7 березня 2026 року виявлено плями технічних масел. Україна та Молдова оперативно координують дії для локалізації забруднення та мінімізації його наслідків. >>
Надзвичайно складна ситуація в енергетиці, спричинена війною, спонукає владу Тернопільщини шукати нові рішення для проблем у цій сфері. >>