Україна вперше отримала від США зенітно-ракетні системи NASAMS - Зеленський

22:17, 25.09.2022
Україна вперше отримала від США зенітно-ракетні системи NASAMS - Зеленський

NASAMS — норвезько-американська система ППО. (ukrmilitary.com)

Україна вперше отримала від США зенітно-ракетні системи NASAMS, які є  найсучаснішими системами протиповітряної оборони.

 

Як інформує Україна молода, про це президент Володимир Зеленський заявив у інтерв'ю CBS News.

 

Глава држави подякував американському президенту Джо Байдену та Конгресу США за ухвалене рішення, але, за словами Зеленського, цього і «близько не достатньо» для того, щоб захистити цивільну інфраструктуру України: школи, лікарні, університети, будинки.

 

Скільки саме систем отримала Україна та якого покоління, президент не уточнив. Він закликав США проявити лідерство і надати Києву більше ППО.

 

«Навіщо нам це потрібно? Нам потрібна безпека для того, щоб привабити наших українців повертатися додому. Якщо буде безпечно, вони приїдуть, оселяться, працюватимуть тут і будуть платити податки. І тоді не матимемо дефіциту у $5 мільярдів у нашому бюджеті», — сказав Президент.

 

За його словами, зараз Штати дають Києву гроші для підтримки бюджету й можливості воювати. Проте, як переконаний Зеленський, якщо українці повернуться, вони працюватимуть в Україні — «і тоді Сполученим Штатам не потрібно буде продовжувати надавати нам цю підтримку».

 

Верховний Головнокомандувач додав: «Вибачте, що я використовую це висловлювання про війну, але це буде win-win для всіх. Для США це буде значна економія, а для нас це буде можливість зробити нашу територію безпечною для населення».

 

До речі, NASAMS — норвезько-американська система ППО, яка складається з радара Sentinel, удосконаленої ракети повітря-повітря середньої дальності та центру розподілу вогню KDA.

 

NASAMS надає захисникам ППО адаптовану, найсучаснішу систему захисту, яка може максимізувати їх здатність ідентифікувати, вражати та знищувати ворожі літаки, безпілотні літальні апарати та крилаті ракети.

 

У батарею зенітно-ракетного комплексу NASAMS-2 (друге покоління) входить: 12 пускових установок, 8 радарів, 1 центр керування вогнем, 1 машина з електронно-оптичною камерою і 1 автомобіль тактичного управління.

 

Як повідомляла «УМ», у затвердженому США 24 серпня новому пакеті військової допомоги передбачено виділення шести установок, що допоможуть в обороні повітряного простору.