Транспортний безвіз: Зеленський затвердив угоду з Євросоюзом

16:58, 16.09.2022
Транспортний безвіз: Зеленський затвердив угоду з Євросоюзом

Відтепер українським перевізникам не потрібно більше отримувати дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень до держав Євросоюзу. (Фото з відкритих джерел)

Угода про вантажні перевезення автомобільним транспортом - так званий «транспортний безвіз» була затверджена між Україною та Євросоюзом Президентом  Володимиром Зеленським.

 

Як інформує Україна молода, про це стало відомо з указу, що опублікований на сайті глави держави.

 

«Затвердити Угоду між Україною та Європейським Союзом про вантажні перевезення автомобільним транспортом, учинену 29 червня 2022 року в місті Ліоні»,- йдеться в указі.

 

29 червня Україна та Європейський Союз підписали Угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом, відому також як "транспортний безвіз".

 

Угода скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень в держави ЄС та дозволяє уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску.

 

Також Угода передбачає заходи зі спрощення визнання водійських документів. Відтепер Україна та ЄС звільняють власників посвідчень водіїв, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія.

Термін угоди становить один рік із можливістю пролонгації, а тимчасово вона почала діяти у день підписання.

 

Аналогічний документ із ЄС підписала і Молдова.

 

Як повідомляла УМ, рішення  Ради ЄС про призупинення дії угоди про спрощення візового режиму з рф офіційно набуло чинності з 12 вересня.