Fire Point провела випробування нової української балістичної ракети FP-7, фото
Перші випробування вітчизняної балістичної ракети FP-7 показали в компанії Fire Point, яка виробляє українську крилату ракету "Фламінго". >>
Зенітно-ракетний комплекс NASAMS. (Фото: Defex)
Кілька норвезьких зенітно-ракетних комплекси NASAMS, які західні партнери передадуть Україні найближчим часом, закриють лише небо Києва та ще одного міста.
Закрити ж небо над всією Україною, за умови більших поставок комплексів NASAMS, можна буде лише до кінця 2023 року.
Як інформує Україна молода, таку думку висловив колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант Ігор Романенко у інтерв’ю виданю Obozrevatel.
«Звісно, ці ППО нам потрібні, але вони точкові. У них радіус дії 20 кілометрів за висотою та 40 кілометрів за дальністю, і то покращеними ракетами.
Треба прикривати столицю, центр прийняття рішень, а ще одну використовувати деінде, реалізовувати принцип тришкіного каптана – коли утворилася «дірка», відриваємо «латку» з іншого місця і прикриваємо нею це місце. А на старому місці з'являється «дірка», - сказав генерал-лейтенант.
Пан Романенко зауважив, що в умовах бойових дій ці ППО ще не перевірялися, але попередньо вони можуть працювати по балістичних та крилатих ракетах, у тому числі по "Іскандерах".
На його думку, Захід годує Україну "чайними ложками", бо військова допомога є абсолютно недостатньою.
«Це сучасні американсько-норвезькі ППО. Президент Зеленський просив їх ще у березні. У плані протиповітряної оборони нам дали дві чайні ложки сучасної техніки. Ми дуже раді цій обставині. Якщо темпи будуть такими самими, то, щоб випити всю чашку, це завершиться до кінця наступного року», - констатує ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ.
Він додав, що, на жаль, засобів протиракетної оборони за 30 років незалежності України у нас так і не з'явилося, хоча можливості, зокрема виробничі, були.
Як повідомляла «УМ», передача Україні німецьких зенітно-ракетних комплексів Iris-t SLM затримується через відсутність дозволу з боку канцлера ФРН Олафа Шольца.
Заявку на покупку 11 одиниць систем ППО у компанії Diehl Defense Україна подала ще на початку липня.
Перші випробування вітчизняної балістичної ракети FP-7 показали в компанії Fire Point, яка виробляє українську крилату ракету "Фламінго". >>
Перший український оборонний завод починає працювати У Великій Британії – це виробничий комплекс компанії Ukrspecsystems, яка спеціалізується на виробництві дронів. >>
Командувача логістики Командування Повітряних Сил ЗСУ полковника та начальника Управління СБУ Житомирської області викрили на хабарі у $320 тис. >>
Україна була одним із найбільших експортерів зброї у світі, але припинила продавати її після 24 лютого 2022 року. >>
Перше німецько-українське підприємство, що виробляє дрони для української армії, Президент України Володимир Зеленський відвідав у п’ятницю, 13 лютого. >>
Нову військову допомогу в розмірі 35 млрд доларів - зобов’язалися надати партнери України з Контактної групи з питань оборони. >>