Рада ЄС скасувала мита і квоти на український експорт

16:28, 24.05.2022
Рада ЄС скасувала мита і квоти на український експорт

Ввізне мито на весь український експорт до Євросоюзу не сплачуватиметься. (consilium.europa.eu)

Рада Євросоюзу вирішила дозволити тимчасову лібералізацію торгівлі та інші торговельні поступки щодо певних українських товарів терміном на рік.

 

Як інформує Україна молода, про це йдеться у заяві на сайті Ради Європейського Союзу.

 

"Це означає, що протягом одного року ввізне мито на весь український експорт до Європейського Союзу не сплачуватиметься. Завдяки цим заходам ЄС зможе суттєво підтримати економіку України", - йдеться у заяві.

 

Офіційний Брюссель зазначає, що загарбницька війна росії проти України мала руйнівний вплив на виробничі потужності країни, транспортну інфраструктуру та вихід до Чорного моря, а також на її ширші можливості торгівлі з рештою світу.

 

Сьогоднішнє рішення буде діяти протягом одного року та призупинить, зокрема:

 

– усі тарифи згідно з Розділом IV Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, встановлені глибокою та всеосяжною зоною вільної торгівлі (ПВЗВТ), які ще не були лібералізовані. Призупинення охоплює, зокрема: промислову продукцію, що підлягає поступовому скасуванню до кінця 2022 року, фрукти та овочі, що підлягають системі вхідних цін, а також сільськогосподарську продукцію та перероблену сільськогосподарську продукцію, що підлягають тарифним квотам,

 

– стягнення антидемпінгових мит на імпорт з України,

 

– застосування загальних правил імпорту щодо імпорту походженням з України.

 

Раніше в ЄС почали вживати заходів на місцях, щоб полегшити наземне перевезення вантажів, щоб допомогти вивозити українську продукцію.

 

Зокрема, Єврокомісія вже розпочала лібералізацію умов для українських водіїв вантажівок, які перевозять вантажі між Україною та ЄС, а також полегшення транзиту та використання інфраструктури ЄС для спрямування українського експорту до третіх країн.

 

Як повідомляла «УМ», для фінансування відбудови України після війни Європейський Союз шукає шляхи використання заморожених активів російських олігархів.