«Укрзалізниця» хоче відновити сполучення у напрямку Криму

10:17, 18.01.2021
«Укрзалізниця» хоче відновити сполучення у напрямку Криму

У зв’язку з анексією Криму «Укрзалізниця» припинила залізничне сполучення з Кримом

 

Керівництво українського залізничного перевізника «Укрзалізниця» повідомило про плани «відновити сполучення» в кримському напрямку, але без заїзду на територію окупованого півострова.

 

Як інформує УМ, про це глава компанії Укрзалізниця Володимир Жмак у ефірі телеканалу «Україна 24».

 

«Ми працюємо над тим, щоб відновити сполучення з територіями, які прилягають до Криму. На жаль, в сам Крим ми заїхати не можемо», – заявив Жмак.

 

Нагадавши також про відновлення сполучення з Авдіївкою, Жмак зазначив, що з гуманітарної та економічної точки зору для компанії є невигідним припинення пасажирського сполучення з непідконтрольними Україні територіями та Росією.

 

«З економічної точки зору всі ці обмеження є негативним фактором для нашої економіки. Ми втратили транзитні вантажі, ми втратили пасажирське сполучення, природно це позначається на наших економічних показниках», – повідомив глава Укрзалізниці».

 

Володимир Жмак також підкреслив, що незабаром для посадки в поїзд буде достатньо пред’явити ксерокопію документів або аналог у додатку «Дія».

 

У червні 2020 року «Укрзалізниця» повідомляла про відновлення руху поїздів у напрямку Херсонської області, в тому числі в Новоолексіївку, куди доїжджають українські потяги кримського напрямку.

 

У зв’язку з анексією Криму Росією з 27 грудня 2014 року «Укрзалізниця» з метою гарантування безпеки припинила залізничне сполучення з Кримом, а також скасувала міжнародні потяги, що курсують на півострів. Потяги кримського напрямку доїжджають до Новоолексіївки й Херсона.

 

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

 

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся не визнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.

 

Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

 

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції.

 

Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості».

 

Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.